simptome boala stomac

18-03-2012
andreoiu bianca
Nu este medic/terapeut
andreoiu bianca
Buna seara!
Ideea este ca am de mica o mare problema de natura stomacala.mai exact simptomele pe care le am sunt urmatoarele:
dureri amdominale acute
scaune alternate:constipatie.diaree
uneori arsuri
iar uneori ma supara la anumite mancaruri gen tocatura, lapte.dar nu de fiecare data cand le consum.
Problema este ca desi am consultat mai multi medici nici unul nu a reusit sa imi puna un diagnostic concret.
Am efectuat si endoscopie si acolo mi s-a spus ca am esofagita de reflux biliar dar eu nu am regurgitari, In alta parte mi s-a spus ca am intestin iritabil iar in final am fost diagnosticata cu insuficienta bilei de a elimina la timp lichidul si ca mi l-ar varsa in stomac am urmat tot felul de tratamente si regimuri cum ar fi :motilium, redigest, emanera, colebil triferment, in decursul anilor.
Problema este ca nu reusesc sa aflu concret ce am si nu pot fi dependenta toata viata de pastile.
As vrea macar sa imi recomandati un gastro-enterolog bun care sa ma poata ajuta.si un sfat din partea dumneavoastra.sunt diserata pt ca boala ma chinuie de ani de zile.Astept un rasuns.



VA MULTUMESC ANTICIPAT!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: