simptome diverse

18-01-2016
elena-roxana
Nu este medic/terapeut
elena-roxana
Bună ziua!De 2 luni şi 3 săptămâni mă confrunt cu nişte probleme de sănătate îngrozitoare. Totul a început cu durere şi senzaţie de arsura in mana stanga, arsuri in zona toracica si in spate.După 2 săptămâni arsurile şi durerile au început sa se mute în tot corpul.De atunci mi-au apărut tot felul de senzaţii, cum ar fi : ameţeli în permanenta, dureri de cap si furnicaturi mai ales in partea stanga a craniului, precum şi în tot corpul, dezechilibru în tot corpul, moleseala în mâini şi picioare, furnicături, arsuri chiar şi în cap ( urechi, buze, ochi etc ) dureri foarte mari de oase (omoplaţi, stern, coloana, picioare, mâini pana în degete, senzaţie de arsura şi furnicături în abdomen, durere în partea stângă a abdomenului (sub coaste), pielea amortita (simţurile nu mai sunt cum erau, în special pe partea stanga).De ceva vreme am început sa simt arsuri şi pe piele ( dacă mă pieptăn sau mă scarpin simt ca mă arde, neavand nimic pe piele ).În perioada aceasta am făcut toate testele posibile :control neurologic (de 3 ori), inclusiv irm cerebral, cervical, lombar şi coxo femural, radiografii craniu profil + mâini, control boli infecţioase, control endocrinologie, endoscopie, eco cardio, radiografie plamani, control reumatologie, ecografie abdominala (de 2 ori)control pshiologic şi foarte multe teste de sange (teste uzuale, imunologice, markeri tumorali, sida, ca 125, ca 15-3, ca19-9 etc).În urma testelor efectuate a rezultat doar o carenta de vitamina D, valoarea ei fiind de 6, 8 şi homocisteina-14, 39.Menţionez ca am început tratamentul cu vigantoleten de 1000 de 3 săptămâni şi nu exista nici o ameliorare. Mai vreau sa adaug faptul ca din anul 2000 am fost diagnosticată cu sacroileita bilaterala de gradul 2 şi ultimul tratament a fost cu arcoxia de 90mg (luat pana în momentul când au debutat aceste simptome ).Mă interesează sa ştiu dacă ar putea fi vorba despre fibromialgie. Problema este ca starea mea de sănătate se înrăutăţeşte pe zi ce trece şi nimeni nu-mi găseşte nimic.Dacă se poate sa mă ajutaţi cu un sfat, o părere sau o indrumare.Vă Mulţumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.