simptome

09-01-2014
mogdyyy
Nu este medic/terapeut
mogdyyy
Buna ziua.Chiar nu stiu in ce sectiune sa scriu, pt ca nu stiu de unde provin aceste dureri si atunci scriu la general, poate cineva ma poate indruma la ce medic sa merg prima oara, pt a elimina suspiciunea uneia sau altei afectiuni. Am ceva ani, de cand ma doare toata partea stanga de sub san, pana in clavicula, uneori ma inteapa ca un ac pana in mamelon, alteori ma doare mana pe sub axila pana in podul palmei se duce durerea si pe mana, alteori am palpitatii, cineva m-a intrebat daca am avut rahitism pt ca partea stg e mai proeminenta, mai mare, din lateral se vede diferenta si uneori ma doare de deasupra sanului pana in clavicula uneori si in spate pe omoplat.Am si un nodul la san de vreo 20 de ani, dar pe care l-am palpat mereu, dar nu am observat modificari si nu mi-am facut nicio investigatie in toti acesti ani, mi s-a dat de catre medicul de fam egiloc, aspacardin pt ca am tahicardie, tratament pe care nu l-am luat pt ca am considerat ca ar trebui sa merg la medic de specialitate.Nu stiu cum sa va explic mai bine toate acestea, cert e ca am si o anxietate pt ca am suferit un soc acum 7 ani, cand am fost operata de hernie de disc cervicala, Acum va intreb pt ca stau cu gandul la tot ce poate fi mai rau, incotro sa-mi indrept pasii, sa pot elimina treptat tot ceea ce-i trece prin cap ca ar putea fi mai rau?La ce medic sa merg prima oara?La neurochirurg am fost si am intrebat daca din cauza coloanei, a ceea ce am avut la cervicala ma poate durea in fatza adica san, mai sus de san pana in clavicula si mi s-a spus ca nu.Unde sa merg acum?si mi-e teama ca medicii iti spun in fatza ceea ce ai, daca se descopera ceva mai ales grav.Nu cred ca as suporta.iau de 2 ani lexotan, ma panichez in sec 1, ce sa fac?
Va multumesc, anticipat, asteptand cu nerabdare un sfat o vb buna !!!
3 comentarii
0
09-01-2014, ora 15:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Mai multe tipuri de simptome. Din relatarea dumneavoastra reieese ca aveti mai multe categorii de simptome si va intrebati unde sa mergeti si de unde sa incepeti. Eu va propun sa mergeti mai intai la un cardiolog pentru o evaluare cat mai completa. In al doilea rand cred ca ar fi bine sa consultati si un medic balneolog si apoi sa faceti si toate investigatiile necesare pentru san. Dupa ce veti avea toate concluziile de la aceste consultatii, va reiesi ce mai trebuie facut in continuare. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
12-03-2018, ora 20:30
VioViorela
Nu este medic/terapeut
VioViorela
cum te mai simti?
0
13-03-2018, ora 22:05
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Rog pe toti cei care au probleme sa ne scrie si incercam sa-i ajutam in cel mai bun mod posibil.


Dr Petre Muresan
Medic primar MG
Atestate in : Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Termografie, DATG si Osteopatie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.