sifilis ori hiv

27-07-2009
eumicaprintesa
Nu este medic/terapeut
eumicaprintesa
buna ziua am 24 de ani si de cateva luni imi tot apar niste bubite mici rosii pe capul penisului. am facut foarte des testul hiv si imi iese negativ. sunt disperat oare sunt purtator am 3 ani la rand de cand repet testul si iese negatv...am sifilis? din sifilis poti da in hiv ? dupa cat timp ? daca cineva imi va raspunde va voi fi recunoscator
6 comentarii
0
28-07-2009, ora 20:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consulta un medic urolog pt mai multe detalii. Din punctul meu de vedere Nu ai nici una nici alta...bubitele mici si rosii pot fi simple iritatii sau infectii fungale. Foloseste cateva zile la rand Nidoflor, de doua ori dupa curatarea zonelor afectate si consulta urologul;)

Multa sanatate;)

P.S. In niciun caz nu poti "sa dai" din sifilis in Sida, sunt doua afectiuni TOTAL diferite!
0
29-07-2009, ora 16:35
ionita_99
Nu este medic/terapeut
ionita_99
buna.as vrea sa stiu care este perioada de incubatie a sifilisului in organism, mai exact cate zile trebuie sa treaca de la consumarea actului sexual pana se pot face analizele pt depistarea acestuia. multumesc mult si ast raspunsul dumneavoastra
0
29-07-2009, ora 17:17
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dupa o perioada de incubatie (dezvoltare) de aproximativ 21 zile pana la aparitia primelor semne si simptome (perioada este intre 19 - 90 zile), sifilisul incepe sa se MANIFESTE!
Diagnosticul este rapid si usor (binecunoscuta reactie RBW).

Numai Bine;)
0
29-07-2009, ora 17:33
ionita_99
Nu este medic/terapeut
ionita_99
ma suzati ca va deranjez iar dar daca au trecut numai 20 de zile va fi un rasp bun sau ?
azi am facut testul dar sunt numai 20 de zile
0
17-08-2009, ora 01:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu te speria dar nici nu te linisti: testele nu sunt in stare sa gaseasca in sange decat la anumiti oameni cauzele in timp la cei mai multi nu gaseste nimic sau gaseste ceva care omul des nu are.
Este ca la loterie, daca ai noroc sau ghinuion, depinde de caz, ori iti gaseste ceva in sange ori nu.
Eu aveam la 19 amigdalele cat nucile de cocos dar fiindca testele la sange erau NEGATIVE doctorii considerau ca nu aveam nimic. A trebuita sa treaca 4 luni pana am gasit un doctor sa mi le scoata caruia nu i-a trebuit nici o analiza sa-si dea seama daca am amigdalita sau nu caci doctorul acela avea 2 ochi.

La tine trebuie sa fie la fel asa ca nu mai iti pierde timpul cu astfel de teste...
0
19-01-2010, ora 16:27
wilderwan25
Nu este medic/terapeut
wilderwan25
buna ziua...am fost depistat cu sifilis.am facut cele 2 injectii de moldamin dupa care am urmat tratamentul de penicilina.dar asta sa intamplat acum 5 -6 luni.nu am fost sa-mi mai fac analizele.este grav?dupa cat timp trebuie sa ma duc la o alta consultatie sau cand sa incep un nou tratament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.