sifilis ? sau nu... ?

09-08-2009
ionutadrian
Nu este medic/terapeut
ionutadrian
Salutare, ma numesc ionut, am 18 ani si in urma cu aproximativ 2 luni am avut un contact sexual cu o tipa. ( mi-a facut decat sex oral) si la aproximativ 5-6 saptamaini dupa aceasta mi-au aparut in cot (prima data) pe un picior, pe fata, la subrat, si la baza penisului (ultima data), niste bube. care se vindeca mai greu ca innainte . aceste bube nu se aseamana intre ele (ca forma si marime), iar cea de pe penis nu arata ca cele din imaginile de pe google cu sancru sifilitic ( adica ce am eu pe penis este diferit ). intrebarile mele sunt : 1) se poate lua sifilis prin sex oral ( adica ea mia facut mie sex oral si eu sa iau de la ea din gura). ? 2) in primul stadiu al boli apar bube in atatea zone ? ( 6 bube pe piciorul stang, 1 in cot la mana stanga , la baza penisului 2, sub barbie 3-4 dar f micute si una mica sub nas ) ?
V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati putea raspunde la mesaj.
4 comentarii
0
09-08-2009, ora 23:15
ionutadrian
Nu este medic/terapeut
ionutadrian
am uitat sa mentionez ceva. si cativa dintre prieteni mei au facut sex cu aceeasi fata in aceeasi zi si ei nu au nimic :| este posibil ca din 6-7 persoane doar eu sa fi luat ?
0
10-08-2009, ora 01:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Dar esti sigur ca tipa respectiva are sifilis??
Ca sa iti dai seama daca ai contactat aceasta boala, mergi si fa-ti un set de analize, inclusiv vdrl-ul(sifilis)!Si da, exista posibilitatea sa se infecteze cineva cu aceasta boala, chiar si prin sex oral!Si hiv-ul se poate contacta asa!!Poti sa mergi si la un medic dermatolog eventual, pt ca este posibil ca acele "bube" sa fie cu totul si cu totul altceva!
Numai bine
0
10-08-2009, ora 01:32
ionutadrian
Nu este medic/terapeut
ionutadrian
merci pt raspuns.
referitor la tipa nu sunt sigur ca are sifilis pt k nu am mai auzit pe nimeni sa aiva vreo reactie dupa contactul sexlual cu ea.
0
10-08-2009, ora 13:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Sifilisul din ziua de azi nu se mai aseamana cu cel de pe vremuri din cauza multitudinilor de toxine
care sunt prezente in corp si care nu mai permit manifestatia tipica a acestuia.

Peste 90% din oameni sunt putatori latenti sau activi de sifilis sau gonoree care se mosteneste din generati in generatie si din cauza carui omenirea nu va mai putea trai mult in acest mod.
In ziua de azi sifilisul se manifesta cel mai des sub forma de boli imuno-agresive, boli psihice, multipla scleroza, etc, cancer si chiar infarcte si nu ca in cartile de medicina din trecut.

Din pacate medicina nu vrea sa accepte teoria si adevarul pleumorfismului descoperite de mult timp de Antoine Bechamp si confirmata de multi savanti (Prof. Enderlein) prin care s-a dovedit ca toti patogenii evolueaza in functie de calitatea sangelui dintr-o treapta in alta. Ar insemna sa nu se mai vanda nici un medicament chimic, ceea ce nu este dorit.

Bolile venerice sunt singurele boli care nu pot fi vindecate pe deplin caci ele au facute asa de Dumnezeu pentru a servi omului. Singura sansa de a le tine sub control este homeopatia cat si traiul corect din toate punctele de vedere.

Patogenul de sifilis de manifesta ca in cartile de medicina NUMAI ATUNCI cand sangele are o anumita calitate (mai buna), ceea ce in zilele noastre nu mai este cazul. Caltitatea sangelui fiind mult mai proasta ea permite acestui potogen sa se transforme in forme mult mai complicate si mai feroce cu simptome noi si atipice.

Va sfatuiesc sa consultati un medic homeopat, homeopatia cunoaste astfel de simptome si va poate ajuta fara sa va intoxice corpul cu toxine chimice.
Daca aveti sifilis nu va speriati, cam toti au, chiar daca nu stiu.

Pentru contagierea cu un patogen nu trebuie neaparat contact fizic, contagierea se face cu ajutorul luminii emanate de acesti patogeni (orice celula emana lumina si informatie), contagierea este posibila si dintr-o eprubeta in alta, asa cum s-a dovedit in mod stiintic demult.

Ma intreb daca prezervativele care sunt f. subtiri si in general destul de transparente pot sa-ti tina
cu adevarat promisiunea. si nu prea cred...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: