sfaturi pt a scapa de vanatai...

01-08-2009
merheea
Nu este medic/terapeut
merheea
...de ceva vreme pielea mea a devenit f sensibila si in urma cu cateva zile m-am lovit si mi-au aparut 2 vanatai p picior, ce as putea s scap d ele ? :-(
...in plus mai am si niste pete p picioare, rezultate in urma unei alergii, am facut tratamente d depigmentare (skinoren si retin-a) mult timp si inca fac dar nimic, sunt inestetice si mi-as dori s pot scapa d ele..fiind si cald nu pot purta pantaloni scurti deloc ! s mai poate face ceva? :(
2 comentarii
0
02-08-2009, ora 15:17
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pt vanatai, foloseste crema de arnica pana la vindecare (zilnic de doua ori pe zi). Arnica este o planta ce poate fi aplicata pentru a stimula celulele albe din sange, care se ocupa de sangele inchegat, printre altele.
Dca te invinetesti fara a te lovi consulta medicul internist pt a exclude orice cauza medicala (fragilitate capilara)!

Pt discromii (pete gen melasma, lentigo etc.) poti sa folosesti un tratament cu efect de peeling cu acid glicolic (Glycon) sau Clairial Peeling, conform prospectului aferent produsului. Si Skinoren-ul este f bun, ca de altfel si tretinoinul.

Consulta un dermato-estetician pt rezultate rapide, fiabile si viabile;) Toate cele bune:)
0
03-08-2009, ora 12:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Am facut un posting in legatura cu cauza vanatailor si vindecarea lor.
Desi Arnica aplicat extern sau intern este excelenta la vanatai (impreuna cu Candula, galbenele) cauza lor este altundeva si acolo se poate ajunge doar cu homeopatia. Orice altceva este paliativ si nu vindecator.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.