sfaturi, pareri

23-01-2010
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
Am o prb de vreo 2 luni. Pur si simplu mi s a pus un nod in gat si nu reusesc sa scap de el dar nu am senzatia de sufocare. E un fel de "flegma " caci uneori reusesc sa expectorez cate putin.Vreo 2 zile am avut si o durere insuportabila de gat dar mi a trecut cu trachisan, insa jena din gat o am. Uneori se face mai putin simtita. Mi se infunda si nasul. Am luat multe antiseptice pana la siropuri (stodal si sirop de muguri de pin). nu stiu ce poate sa fie. Nu am avut febra si nici tuse sacaitoare. incerc sa tusesc ca sa expectorez dar jena ramane.Am facut esxudat si nu mi-a iesit nimik doar flora saprofita.Am crezut ca am vreun streptococ, pe urma bronsita, pe urma polipi.nu stiu ce pot sa am. doctorul potrivit este orl istul nu?help
1 comentarii
0
12-10-2019, ora 22:38
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Puteți merge la medicul ORL pentru consult. Dacă se exclude patologia ORL, mergeți la pneumologie pentru consult și radiografie toracică, și de asemenea la alergologie, căci poate fi un iritant aerian care vă dă aceste simptome. Sunteți fumătoare? O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.