sex neprotejat imediat dupa menstruatie = sarcina?

28-06-2013
Crystina2013
Nu este medic/terapeut
Crystina2013
Buna ziua! sunt putin confuza..aseara am facut sex neprotejat cu prietenul meu fiind la ultima zi a mentruatiei, dar dupa contactul sexual au mai curs cativa stropi de sange.Am inteles ca daca ciclul este regulat nu am de ce sa ma ingrijorez. Eu nu pot spune ca lunar imi vine pe aceiasi data, este vorba de 2.3 zile inainte|dupa la data lunii anterioare. Ce sanse sunt sa raman insarcinata?
5 comentarii
0
28-06-2013, ora 18:32
barbaru
Nu este medic/terapeut
barbaru
Daca vrei sa te convingi sau sa te linistetsti sau sa iti dai seama de ce se intampla te sfatuiesc sa iti calculezi perioada de ovulatie http://www.sarcinapesaptamani.ro/calculator-ovulatie.php. nici o metoda nu este contraceptiva 100%
0
28-06-2013, ora 23:45
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
nu se poate calcula perioada de ovulatie precis daca menstruatia este neregulata..!!
0
28-06-2013, ora 23:48
barbaru
Nu este medic/terapeut
barbaru
..da asa este. pe viitor iti poti regla perioada de menstruatie cu ajutorul anticonceptionalelor si iti iei si o masura in plus de protectie
0
30-06-2013, ora 14:48
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Sansele de sarcina sunt total infime. As putea sa spun ca nu ai cum sa ramai insarcinata, dar exista si exceptii de 1/100000 de care sper sa nu ai parte :)
0
30-06-2013, ora 20:41
Crystina2013
Nu este medic/terapeut
Crystina2013
Multuumesc mult de tot tuturor ptr raspusuri..asta cred si eu ca sansele sunt zero! iar din cate stiu primele 3 zile dupa sunt sigure.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •