sex neprotejat, am luat escapelle la o ora

19-11-2009
legzia
Nu este medic/terapeut
legzia
am facut sex neprotejat cu prietenul meu si apoi in aproximativ o ora am luat escapelle.nu am ciclu regulat si de aceea nu stiu cand sunt la ovulatie.luna trecuta mi-a venit ciclul pe 20, inca mai astept pana maine...ar trebui sa ma ingrijorez de o posibila sarcina?am citit si alte raspunsuri si am vazut ca este o sangerare dupa administrarea de escapelle-tin sa mentionez ca eu nu am avut nici o falsa menstruatie de cand l-am luat(15noimbrie).astept un raspuns!multumesc anticipat!
2 comentarii
0
20-11-2009, ora 14:30
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Nu ai de ce sa te ingrijorezi, acea menstruatie falsa vine cam dupa 5 zile dupa ce ai luat pilula...iar organismul tau probabil va suferi niste dereglari...sansele de a fi insarcinata sunt foarte mici.
0
15-06-2010, ora 12:44
ale23
Nu este medic/terapeut
ale23
Am avut un contact neprotejat, dupa 17 ore am luat escapelle, a 2 zi dimineata am avut o scurgere maronie, dupa 6 zile de la scurgere maronie, am avut acel ciclu fals care a durat 3 zile. Sunt sanse sa mai fiu insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul