senzatie de usturime uretra

06-10-2010
VLAD ENESCU
Nu este medic/terapeut
VLAD ENESCU
de 2 ani am usturimi pe uretra care apar atat in timpul urinarii cat si in stare de repaos. nu sunt continue si apar si dispar la intervale neregulate de timp. analizele (repetate)de urina au iesit bune, la cele de sange s a constatat doar o crestere a acidului uric (8.04). examenul prostatei si psa nu au scos nimic in evidenta, la fel si ecografia in cazul rinichilor.am avut si mai am din cand in cand dificultati la mictiune.am efectuat o urografie la fundeni si rezultatul nu a scos nimic patologic in evidenta. in perioada cand aceste usturimi se manifesta, ele devin mai accentuate la mictiune si cand sunt asezat pe scaun si scad in intensitate in timpul miscarii.am 52 ani si in afara de o spondiloza cervicala si o usoara discopatie lombara nu sufar de altceva.credeti ca ar putea fi cauze neurologice ? exista vreun tratament de vindecare sau ameliorare ? multumesc !
3 comentarii
0
08-11-2010, ora 09:56
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
ATI AVUT VREO DATA VREO BOALA CU TRANSMITERE SEXUALA? DACA NU A FOST TRATATA CORECT, AR PUTEA SA.SI FACA DE CAP
0
20-11-2010, ora 13:00
bebemic
Nu este medic/terapeut
bebemic
Sincer, nu cred ca ai vreo problema neuronala. Sunt de aceeasi parere cu annemary. Cred ca cel mai bine e sa mergi la un dermato-venerolog.
0
21-10-2012, ora 23:25
ana vladescu
Nu este medic/terapeut
ana vladescu
Buna ziua,

si eu de 2 ani sufar de aceasi problema, m-au consultat 4 ginecologi, 3 nefrologi, 1 imunolog, la numeroasele analize (uroculturi, radiografii, sange etc) mi-a iesit totul normal. Am o hernie de disc l5 s1 si sacroileita dreapta (achizitionate pe cale traumatica). 2 neurochirurgi, la care am fost pentru problemele cu spatele mi-au spus ca e putin probabil sa fie neurologica treaba si unul mi-a spus ca e posibil ca, citez "un nervisor in zona sa se fi rasucit". Eram curioasa daca ati gasit vreun raspuns la problema dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.