senzatie de strans de gat

16-06-2011
panteramax
Nu este medic/terapeut
panteramax
buna ziua!la inceputul anului a inceput sa am senzatia de nod in gat care aparea seara cand ma puneam in pat iar dupa cateva zile si peste zi si din ce in ce mai accentuat, si din ce in ce mai a inceput sa ma stranga gatul pe lateral cumva mai jos de marul lui adam si merge cateodata parca pana in ceafa aveam impresia ca agata aerul in ceva si nu puteam nici inghiti.am fost la orl la inceputul lui februarie si m-a diagnosticat cu laringo-faringita sau ceva asemanator, injectii, picuri in nas ceva de supt in fine nici un rezultat.am mers la un psihiatru crezand ca e pe baza nervoasa mi-a dat si acolo un tratament si nimic o ameliorare usoara dar foarte putin si acest psihiatru m-a trimis la un alergolog unde am facut un test de respiratie si ceva valoare nu a iesit bine si m-a trimis sa fac un film la plamani.am fost diagnosticat cu tuberculoza.doctorita spunandu-mi ca nu are nici o legatura cu gatul.am mers a doua oara la orl si m-a trimis sa fac analize de calciu si magneziu si o proba din gat.mi sa prescris magne b6 si neuromultivit si nistatina pt ceva ciuperca.am luat tratamentul si in sfarsit fericit ca imi trece.dar asta nu a tinut prea mult la vreo doua saptamani dupa ce am terminat tratamentul au inceput iar simtomele, iar mai luam magneziu si neuromultivit si iar mai treceau cateva zile si tot asa pana acum o saptamana cand au inceput din nou foarte tare.am luat magneb6 si neuromultivit de o saptamana incoace dar nici un rezultat si de parca nu ar fi fost destul tot cam de o saptamana incoace fac si apnee in somn.va rog ajutati-ma.multumesc!
2 comentarii
0
16-06-2011, ora 07:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai nevoie de tratament chirurgical la ORL pentru o respiratie nazala mai buna si pentru sforait
deasemenea cu siguranta ai nevoie de investigatii gastrice si regim aliementar strict !
Pentru sfaturi concrete putem vorbi la tel.
0906 160 908. tarif 1.5 euro/min +tva in retelele vodafon, orange, cosmote, romtelecom
0
16-06-2011, ora 21:07
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
simtomele tale se pot rezolva definitiv prin cateva sedinte de tratament terapie bowtech, Cauta pe google in orasul tau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.