senzatie de rece in laba piciorului drept

02-02-2013
ciuraru
Nu este medic/terapeut
ciuraru
sunt operat de hernie de disc l5-s1 in urma cu 2 luni, la operatie totul a decurs bine doar ca doctorul a constatat ca rmn-ul nu a aratat adevarata gravitate a problemei mele, abia in timpul operatiei care a durat mai bine de 2 ore si jumate mi-a spus ca ceea ce a scos el nu trebuia sa existe acolo, apoi spunandu-mi ca am 6 vertebre lombare in loc de 5.recuperarea si medicamentatia am respectat-o cu strictete, insa furnicaturile si senzatia de frig din laba piciorului drept nu dispar iar daca satu mai mult de 2-3 ore in picioare sau sezut am dureri destul de insuportabile, la controlul pe care l-am efectuat la o luna de la operatie a spus ca e normal sa fie asa caci nervul sciatic era afectat. S-a confruntat cineva cu asa ceva, care ar fi solutiile, precizez ca mi-a spus ca abia la 3 luni de la operatie pot incepe cu recuperarea si putin efort ca condus sau stat mai mult in picioare.VA MULTUMESC
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul