senzatie de nod in gat.

21-08-2010
lolin
Nu este medic/terapeut
lolin
Buna !
Cum pot scapa de senzatia de nod in gat s au corp strain..tocmai ce am terminat tratament pt E.coli cu zanocin, biotics si uricol si de 2 zile am aceasta senzatie.Nu ma doare in gat dar vreau sa scap de ea.am mai avut aceasta prob acum 9 luni si am primit Diagnosticul de faringita catarala.am aceleasi simptome si acum, Nu am febra s au durere la inghitit insa ma deranjeaza f tare..Ce pot sa fac ca sa scap repede...de aceasta senzatie de corp strain???Data trecuta doctorul mi a dat trachisan, bioparox si nurofen..Am nevoie de un raspuns va rog este ora 1 dimineata si nu pot dormi.Multumesc anticipat
4 comentarii
0
21-08-2010, ora 20:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauta cauza faringitei mai jos.. la stomac.
tine regim alimentar, faci gargara si inhalatii sau iti ei aparat de aerosoli.
vit A uleioasa in nas cate 4-5 pic din 4 in 4 ore.. pentru a hidrata mucoasa faringiana
0
21-08-2010, ora 22:44
lolin
Nu este medic/terapeut
lolin
Multumesc pentru raspuns!
Am uitat sa mentionez faptul ca in trecut am avut ulcer piloric mic, am facut multe endoscopii la- m tratat...asta sa intamplat acum 4 ani.Cum utilizez acea vitamina uleioasa??? pur si simplu pun picaturi in nas ?
Cum pot sa vin la o consultatie la Dvs?
Eu locuiesc in Bucuresti dar m am nascut in Pascani...Trebuie sa vin pt o nunta si nu asi vrea sa am surprize neplacute din cauza acestei faringite care daca este netratata ne poate da batai de cap.
in astfel de momente...
Multumesc inca o data...!
0
21-08-2010, ora 23:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tine regim alimentar fara acru(muraturi, otet, fructe citrice) si fara bauturi acidulate.
Redigest 3 pe zi.
Vit A uleioasa in nas cu pipeta
0744196583 pentru programare. inainte de a veni la pascani
0
22-08-2010, ora 13:51
lolin
Nu este medic/terapeut
lolin
Multumesc pt raspuns!
Asa am sa fac, mai ales ca eu mananc foarte sanatos si sunt dependenta de sport.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •