senzatie de lesin si stari de voma

30-07-2008
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
am si eu o problema in urma cu 2 luni dr mea ginecolog mi-a recomandat anticonceptionalele triregol pt tratarea unei anexite si pt evitarea unei sarcine.in prima luna nu am simtit nimik rau adik m-au durut la inceput sanii dar nimik mai grav...am facut pauza de 7 zile dupa cele 21de pilule luate si mi-a venit si menstruatia in pauza aceea...a doua luna am inceput din nou sa iau anticonceptionalele si cam dupa 7 zile intr-o dimineata am avut o senzatie ciudata de lesin...am crezut ca de pilule este si le-am intrerupt iar dupa cam 3 zile mi-a venit iar ciclu dar f putin abia ma patam...si prostiia mea este ca am inceput sa iau iar pilulele cam la 7 zile si le-a, m sarit pe cele care nu le-am luat si am terminat blisterul pana la sfarsit...apoi mi-a venit iar menstruatia deci practik km de 3 ori pe luna respectiva...pb mea este ca senzatia de lesin ameteala si stare de voma ma ia cand nici nu ma astept si as vrea sa stiu daca e din cauza unei dereglari hormonale sau din alta cauza?..si daca e din alta cauza ce analize mi-as putea face sa depistez cauza pt k imi e f frik sa nu fie ceva grav de care sa nu stiu?...a si insarcinata nu cred sa fiu pt ca mi-am facut cam 4 teste de atunci si la nici unu nu mi-a iesit pozitiv.va multumesc si scz daca am fost prea explicita.
5 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
am uitat sa spun ca am intrrupt anticonceptionalele dupa a doua luna dar senzatia de lesin o am acum cam la o luna dupa ce nu am mai luat...si chiar nu am idee de la ce e si ce sa fac?
0
31-07-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
in acest timp ai facut sex neprotejat cu prietenul ?
0
31-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
nu., am folosit prezervativ si am avut f mare grija tocmai pt k eu sunt f stresata sa nu raman.azi iar m-am simtit rau si iar stari de greata si lesin.nu stiu ce sa mai fac sincer...iau calciu dar parca nu are nici un efect.
0
08-08-2008, ora 00:00
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
este posibil sa te fi anemiat putin din cauza acestui ciclu repetat.incearca sa iei niste eurovita cu fier si ai sa te simti mai bine.eu stiu ca triregolul da starile pe care tu le mentionezi.
0
11-08-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
multumesc mult pt raspunsuri...acum ma simt mai bine si sunt mai linistita...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne că ai putea sa leșini
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  • Starea de leșin - cauze, cum o recunoști, sfaturi, tratament
  • Ce se întâmplă atunci când leșinăm? (studiu)
  •