senzatie de infundare ca la inaltimi mari

23-12-2013
alexciub2
Nu este medic/terapeut
alexciub2
Sunt racit si am nasul foarte infundat. Am luat paracetamol si nurofen pana acuma timp de 3 zile
Mi-am sflat de cateva ori nasul fara sa deschid gura cu ambele nari deodata dar pe moment nu am simtit nimic.
am mai fost racit odata acum 3 saptamani si am avut aceasi problema dar mi-a trecut repede.
De 3-4 zile de cand tot sunt racit inca nu m-a trecut de data asta
este vorba despre o otita seroasa? Ce medicamente, antibiotice as putea lua?
Fiind perioda craciunului nu pot merge la nici un ORL doarece toti medicii buni au concediu si daca se intampla ca la spitalul meu sa fie cineva se comporta foarte urat si chiar fara mila
Multumesc
2 comentarii
0
23-12-2013, ora 13:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citestte pe forum totul despre catar tubar si despre otita seroasa
0
23-12-2013, ora 18:14
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara!

Va recomand sa incercati cu produsul Polygemma 4-"Sinusuri", cate 1 ml la 2 ore (de 4-5 ori pe zi),
dizolvat in putina apa plata, intr-o canita de portelan (agitati bine preparatul inainte de a-l turna in apa); in solutia astfel rezultata e bine sa nu amestecati nici cu lingurita de metal, nici de plastic, agitati/rotiti doar canita. Inainte de inghitire, tineti putin pe limba pentru un efect mai bun. Dupa trcerea fazei acute, e bine sa continuata cu acest tratament, de 2-3 ori pe zi cate 1.5-2 ml, inca 11-12 zile, pentru consolidare. Sanatate!


Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.