senzatie de fierbinte in cap cu ameteala

19-08-2008
gherasim82
Nu este medic/terapeut
gherasim82
Dragii mei,
De o saptamana de zile am o senzatie de fierbine in spatele capului.Am impresia ca imi amorteste capul ca simt ca ceva e foarte fierbine acolo si apoi foarte rece.In general seara cand ma culc si pun capul pe perna simt ca si cum imi "amorteste" capul si am o stare de ameteala puternica iar daca imi rotesc capul la stanga si la dreapta simt cum se aude ceva care "trosneste".De ieri stau cu o ameteala in cap si imi simt capul foarte greu si a inceput sa imi curga nasul ca si cum as fi racita si au inceput si ochii sa ma doara putin.Din cauza serviciului recunosc ca nu am ajuns la doctor.Ar putea sa imi dea cineva un sfat?
Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
03-11-2008, ora 15:33
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
O frumoasa spondiloza cervicala asociata cu blocaj al chakrei 7.Ai reusit sa rezolvi?
0
06-03-2020, ora 22:33
Raldrag
Nu este medic/terapeut
Raldrag
Bună seara! Și eu am simptome asemănătoare : presiune cu senzație de arsură în ceafă și în spatele urechilor. Am senzația ca îmi iau foc urechile. În plus, parcă am capul greu, în ceață, parcă nu mai sunt eu. Aceste simptome s-au instalat brusc și nu am găsit raspuns la nici un dr: cardiolog, oftalmolog, endocrinolog, neurolog. Pentru ca o data în august 2019 și în februarie 2020 mi-am pierdut și cunoștința, am mereu senzatoa ca o să leșin, din cauza acestei cete care parcă mi s-a pus pe creier. Parcă nu sunt prezenta, este o senzație copleșitoare, care mă face să mă simt neputincioasă. Uneori am și frisoane și neliniște în tot corpul. Ce poate fi și ce ma sfătuiți?
0
27-08-2021, ora 21:43
Pur
Nu este medic/terapeut
Pur
@raldrag, ai mai aflat ceva cu privire la simtomele tale?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.