senzatie de amortire in partea stanga

19-12-2015
ionda2002
Nu este medic/terapeut
ionda2002
In urma cu o luna am fost diagnosticata cu atacuri de panica si tahicardie sinusala. Am facut analize, am fost la medicul de familie, la urgente, la cardiolog si la neurolog. Am facut 4 atacuri marie si zilnic altele mai mici la care m-am putut controla. Toti medicii mi-au zis ca sunt bine. Dar senzatia de amortire in cap si slăbiciune persista. Neurologul mi-a zis ca don cauza ca am pulsul mare nu mi se oxigeneaza creierul cum trebuie. Am luat cateva zile neuro-optimizer, betalok-zok de 50 si sresclin. Apoi toata lumea m-a speriat ca sunt foarte puternice si sa le întrerup. Zis si facut. Ieri dupa o zi de munca durerea de cap in partea stângă persista si parca se acutiza, am văzut negru in fata ochilor timp de 2 secunde si parca ma inclinam in partea stângă dar io stăteam pe scaun in masina. Când am ajuns acasa rau si rau, ma speriasem intrasem in criza o presiune puternica in cap localizat in partea stângă in spatele capului, nu mai puteam respira normal pe nas. A venit o vecina mi)a dacut o perfuzie cu calciu, algocalmin ceva pt stomac si nu mai stiu ce ca nu a vrut sa-mi zică. Mi-a zis sa iau si un prazolex la culcare. Zis si facut. Îmi revenisem dupa jumătate de perfuzie sar tot mai aveam o amorteala usoara in cap.am dormit bustean fără sa mă întorc măcar pe alta parte. Acum sunt ametita si molesita de nu-mi vine sa fac nimic stau pe internet si va scriu voua poate cineva cunoaste simptomele si ma ajuta cu sfat.multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.