senzatia de urechi infundate

28-07-2010
marella
Nu este medic/terapeut
marella
buna ziua. ma intreb daca cineva imi va putea spune vreodata de ce am senzatia de urechi infundate aproape zilnic, de mai bine de 8 ani. m-am plimbat pe la foarte multi doctori fara rezultat. toate analizele sunt bune. tensiunea este normala. dar zilnic ma confrunt cu aceasta problema daca fac putin efort sau sau daca este cald si stau in picioare. daca ma asez, senzatia dispare incet, incet; daca ma intind sau stau cu capul in jos, dispare pe loc. odata cu urechile infundate apare si o jena in gat si am tendinta sa inghit, ca si cum as avea ceva in gat. si nasul putin infundat. la recomandarile medicilor m-am operat de deviatie de sept. degeaba. nu se vede nici o schimbare. exudat am facut de multe ori si nu iese nimic. nu mai stiu ce sa fac.
9 comentarii
0
28-07-2010, ora 10:37
lenya
Nu este medic/terapeut
lenya
Marella. Consulta un homeopat, care te-ar putea ajuta la problemele tale.
0
28-07-2010, ora 11:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mirela
trimite audiograma si timpanograma pe mail
varsta, kg, inaltime, probleme cu inima?
0
30-07-2010, ora 12:45
marella
Nu este medic/terapeut
marella
am incercat sa trimit mail pe adresa respectiva dar imi da failed
0
30-07-2010, ora 23:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
imposibil. primesc zeci.. zilnic.
-
0
05-07-2011, ora 15:04
ralcar10
Nu este medic/terapeut
ralcar10
Buna ziua,

Si eu ma confrunt de 2-3 luni cu aceeasi problema, dar in timpul orelor de aerobic, fitness. Mi se infunda urechile, ametesc putin si cateodata chiar mi se incetoseaza vederea.
Nu am consultat inca nici un doctor deoarece nu prea stiu de unde sa incep. Aceasta situatie ma jeneza foarte tare, deoarece nu stiu sa traiesc fara sport.

Multumesc pentru sfat.
0
06-07-2011, ora 10:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
incepi cu monitorizarea tensiunii arteriala.. pana la efort, in timpul efortului si dupa..
poate fi o hipotensiune sau Hipertensiune..si tratamentul difera
0
06-07-2011, ora 10:49
ralcar10
Nu este medic/terapeut
ralcar10
Multumesc frumos pentru raspuns. Voi incerca sa tin cont de sfatul dvs.
0
20-07-2011, ora 13:37
Flavia89
Nu este medic/terapeut
Flavia89
Buna ziua. Am si eu o problema cu urechile. In ultima vreme ma trezesc cu ele infundate, ambele si aud cam rau. De ieri tot asa au ramas.Nu simt nici o durere doar un fel de presiune. Am 21 de ani, nu am probleme cu dintii sau cu gatul.Stau destul de mult in zone cu aer conditionat si curent, cred ca si asta este un factor favorizant al acestei probleme. De ieri am inceput sa administrez picaturi Otirelax, recomandate de farmacist, inca nu am mers la medic. Ar putea fi ceva grav ?!
0
20-07-2011, ora 18:15
Feliciaa
Nu este medic/terapeut
Feliciaa
Buna ziua! de 2 zile mi se infunda urechea stanga in timpul antrenamentului iar cand beau apa imi trece pe moment
de 2-3 luni tin dieta si am devenit si anemica. ar putea fi de la asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.