semne ale unui avort spontan?

22-08-2009
oaoa
Nu este medic/terapeut
oaoa
acum 18 zile (adica pe 5 august) am avut un contact sexual neprotejat (a fost in ziua ovulatiei) si imiediat dupa cateva zile sanii au inceput sa devina foarte pufosi si foarte sensibili, sa fiu mai obosita, uneori sa mi se faca greata dar nu foarte tare, nu mai aveam pofta de mancare, dar o data cu toate simptomele astea am facut o infectie la ovare si am luat pastile.Dupa 13 zile de la acel contact infectia mi-a trecut, iar eu eram sigura ca sunt insarcinata (am fost foarte speriata pentru ca nu vreau asta), de aceea mi am introdus un deget in vagin crezand ca o sa simt ceva dar cand l-am scos era plin de sange.In ziua urmatoare am racit si iar am luat pastile, CM nu mi-a venit si am facut un test care a iesit pozitiv(liniuta a doua era foarte slab vizibila) .Din a 14 -a zi si pana acum am niste dureri abdominale foarte puternice care dureaza cam 5 minute, ma lasa putin si apoi iar ma doare, am si niste contractii ciudate si simt nevoia sa elimin ceva si de fiecare data elimin un lichid ciudat, iar eliminarile sunt insotite de intepaturi foarte, foarte puternice(ca de cutit).Ce se intampla?De ce am durerile astea?Sunt semnele unui avort spontan sau ceva mai grav?
2 comentarii
0
29-09-2009, ora 13:53
270787
Nu este medic/terapeut
270787
buna! posibil sa ai o infectie!sau poate te-ai zgariat!
mai fa-ti un test de sarcina si consulta urgent un dr!!!!
0
29-09-2009, ora 13:55
270787
Nu este medic/terapeut
270787
si eu sunt in dilema ca tine. mi-am facut un test si cea de a doua linie a iesit cam stearsa, dar eu imi doresc un copil f mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul