sectorectomie mamara stanga

19-07-2011
monikaalina
Nu este medic/terapeut
monikaalina
Am fost operata in 09.11.2011, sectorectomie mamara stanga, s-au extirpat 2 noduli, rezultatul a fost
-.MACRO - 2 piese de 6, 5 /7 /2 cm si 6 / 5 /1, 5 cm, Piesa aamare a fost prelucrata in proportie de
60 % ( ramanand doar tesut adipos ), piesa mica a fost prelucrata in proportie de 90 %
- MICRO - Mastopatie fibrochistica in ambele piese. in piesa mare predomina adenoza ( simpla, si mai rar, florida, alternand cu focare de atrofilie lobulara ) si lipomatoza stromala, in piesa mica predomina adenoza ( simpla, si rar, de tip sclerozant ), dilatarile ductale si fibro-lipomatoza stromala, va rog sa imi spune-ti ce inseamna de fapt acest lucru, am fost operata acum 21 de ani de fibrom, chist si anexita, am fost depistata acum din nou cu un fibrom uterin pe uter de 2 cm si in urma RMN cu hernice de disc cervicala, , pentru ca de o luna ma plimb de la un medic la altul, lesinand si la serviciu si fiind transortata la spital cu salvarea concluzia a fost stabilita azi 19.07.2011, adica, sa merg in statiune la Bazna Bai, dar nu stiu daca nu imi afecteaza problemele la sani.., si in data de 20.07.2011, la ora 10 trebie sa comfirm daca pot sa i-au biletul pentru tratament
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.