sectiunea tendoanelur

12-06-2010
muresan.angel
Nu este medic/terapeut
muresan.angel
buna ma numesc daniel si pe data de 6 iunie mi am taiat cu cutitul de bucatarie partea din interior a degetelor 4 si 5 de la mana dreapta mentionez ca taietura este situata spre interiorul pumnului la degetul 5 taietura este pe incheietura de mijloc a degetului iar la 4 este la mijloc intre incheietura de jos si cea de mijloc.am fost la spitalul orasenesc iar dansii mi-au cusut doar pielea si m-au trimis la operatie la cluj deabea marti seara am fost operat timp de o ora si mi sa spus ca au fost taiate 4 tendoane 2 la un deget si doua la altul m-au pansat si vineri 11 iunie am fost trimis acasa mi-au zis ca nu stiu ce chestie a fost pusa acolo ceva noua au spus. As dori sa stiu cand pot sa ma apuc de recuperare si ce sa fac pentru ca am miscat degetele dar imi e frica sa nu se rupa ceva acolo ce sa fac pot sa fac deja miscari pt ca imi e frica ca nu o sa mai pot sa folosesc degetele 100% va rog un raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul