secretie vaginala abudenta fara miros.. ce e?

22-12-2007
cristinutza andreea
Nu este medic/terapeut
cristinutza andreea
am si eu o scurgere abundenta care nu miroase iar cand se usuca pe chitotel este de culoare galbena va rog un raspuns concret ce ar putea fi :o rana pe col o boala va rog mult un raspuns.
2 comentarii
0
23-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar putea fi vorba de o infecţie vaginală. Secreţia gălbuie este mai frecvent asociată cu Trichomonas, un parazit.
Cel puţin un consult medical, cu sau fără examen de secreţie vaginală, este necesar pentru un diagnostic de certitudine şi pentru un tratament ţintit.
0
21-01-2009, ora 23:29
yasmyn
Nu este medic/terapeut
yasmyn
Am si io o intrebare. De doua luni de zile am o mancarime la nivelul vaginului, iritatie si disconfort, precum si o scurgere alb-galbuie cremoasa, abundenta. Mentionez ca am raporturi sexuale cu partenerul meu dar de fiecare data am folosit prezervativul. Se poate lua vreo boala genitala daca ne-am protejat, daca da cum?
Aceeasi scurgere am avuto si acum 2 am inainte de a-mi incepe viata sexuala, insa atunci scurgerea era mai slaba, pe vremea aceea dr. ginecolog mi-a recomandat niste pastile albe care se puteau administra atat pe cale orala cat si vaginala ( nu mai stiu exact denumirea).
Multe persoane spun ca e normala aceasta scurgere, si ca poate fi provocata de faptul ca sunt prea stresata cu serviciul si facultatea ( ajungand sa dorm pe noapte maxim 3 ore ).
Ma puteti ajuta va rog?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •