secretii verzui in batista!!

19-06-2013
Anna75
Nu este medic/terapeut
Anna75
Buna ziua. Am o stare continua de raceala de vreo 2 saptamani, si de ieri, nasul a incepuit sa produca secretii galbene (ieri) si azi sant verzui.la greu!! stau cu servetelul la nas din 2 in 2 minute, si ma minunez cat de tare pot sa-l umplu!!! Gatul nu ma supara, nici nu m-a suparat, in afara de o senzatie de mancarime in gat, mai jos de marul lui Adam...si la fel si urechile ma mancau. Acum a trecut senzatie din gat, doar un usor disconfort. In schimb simt ca ma cam doare gatul la palpare, mai jos de urechi, si parca o presiune in spatele nasului cand il suflu...poate de la atata suflat...
Problema e ca m-as fi dus la medicul de fam, dar e in concediu.As vrea sa intreb daca e cazul de antibiotic, sau ce altceva sa iau? Am luat de aseara Sinupret sirop (il aveam in casa de la copil), , , , am uitat sa va spun ca simt un gust / miros mtealic...
mULTUMESC.
2 comentarii
0
19-06-2013, ora 10:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e cazul de consult orl
cu bilet sau contracost
0
19-06-2013, ora 12:14
Anna75
Nu este medic/terapeut
Anna75
multumesc pt raspuns. O sa merg dimineata la ORL, chiar si contracost.inteleg ca nu-i de bine daca ati fost asa hotarat in raspuns! Si oricum, ma nauceste starea pe care o am. O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.