secretii vascoase

26-04-2011
swing
Nu este medic/terapeut
swing
Buna ziua, am o problema neelucidata de ceva vreme, pe tot parcursul zilei dar mai ales dimineata prezint pe caile respiratori secretii vascoase pe care in urma tusei provocata de mine reusesc sa le elimin, deasemenea simt o durere vaga intre omoplati care uneori radiaza doar spre stangul, uneori la o respiratie mai adanca "aud" cum acea secretie se misca in sus si jos pe caile respiratori si periodic am palpitati cu stari de ameteala, deasemenea trebuie sa mai spun ca uneori muschi spatelui cat si a pieptului in special pe partea stanga se misca involuntar se "zbat "asa cum ii descriu eu, aceleasi simtome le prezinta si sotia mea, personal am fost la cateva controale de inima si plamani, adevarat ca in urma cu 1 an, unde rezultatele au fost bune, va rog sa-mi spuneti ce ar putea fi si ce ar trebui sa facem? Multumesc!!
1 comentarii
0
21-10-2019, ora 21:37
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Mergeți la consult la pneumologie pentru radiografie, spirometrie apoi CT toracic. Așa veți vedea dacă este ceva pulmonar sau simptomele au alte cauze. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.