secretii vaginale urat mirositoare

23-02-2013
sfaiterflorin
Nu este medic/terapeut
sfaiterflorin
de la antibiotic am mancarimi in interior cat si exterior, am fost la ginecolog si mi-a prescris ovule fuomizin 6 zile si spalaturi vaginale cu ginosept ceai.am scapat de mancarimi dar mai nou la o saptamana dupa tratament am secretii vaginale alb-incolor urat mirositoare insuportabile.va rog daca se poate sa ma ajutati cu -n tratament ceva dar va rog ce pastile pot lua odata cu antibioticul sa nu mai ajung in cazul de fata va rog mult astept un raspuns va multumesc
3 comentarii
0
25-02-2013, ora 14:58
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

La tratamentul cu antibiotic va rugam sa cereti medicului care le-a prescris (pentru orice situatie medicala) sa va recomande si un tratament antimicotic deoarece este posibil sa aveti o predispozitie pentru a face candida cu usurinta (nu am inteles exact pentru ce vi s-a recomdat antibioticul). In situatia legata de secretia prezenta, se recomanda consult la medicul curant si efectuarea unui examen de secretie vaginala in urma caruia medicul o sa va recomande tratament atat pentru dvs. cat si pentru partener.

O zi excelenta!
0
25-02-2013, ora 18:53
sfaiterflorin
Nu este medic/terapeut
sfaiterflorin
Buna ziua.Va multumesc pentru raspuns.Antibioticul a fost pentru sinuzita.
0
25-02-2013, ora 21:06
sfaiterflorin
Nu este medic/terapeut
sfaiterflorin
va rog inca o intrebare, am o fetita de 10 ani si ea se plange de iritatii in zona intima se poate sa fi luat de la mine avand in vedere ca eu am secretii vaginale urat mirositoare?undeva sus asa are doua crapaturi mici si usturatoare si alb ca branza. va rog nu avem asigurare medicala si tot trebuie sa platim, consultatii si nu am decat 2 saptamani de cand am venit de la medic.daca se poate sa ma sfatiuti sau un tratament ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •