secretii vaginale gelatinoase

20-07-2011
b.coco
Nu este medic/terapeut
b.coco
buna! as avea si eu o nelamurire de cateva zike mi-a aparut o secretie vaginala alb gelatinoasa, fara miros dar niciodat nu am mai avut asa ceva, nu stiu cum sa descriu, de obicei aveam secretii vaginale albe dar nu gelatinoase erau asa lichide, nu stiu ce sa fac deoarece in momentul de fata nu sunt in romania, oare din ce cauza miau aparut?
ma simt ingijorata nu stiu ce sa fac, poate sa fie legat de faptul k eu si prietenul meu facem sex neprotejat?
?va multumesc pt raspuns
7 comentarii
0
20-07-2011, ora 12:46
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
Se numeste candida
Mergi la un ginecolog. Nu trebuie sa te sperii ca nu e asa grav
0
20-07-2011, ora 13:55
mihaela_simion
Nu este medic/terapeut
mihaela_simion
nu nu e candida..candida in primul rand miroase..s ar putea sa aiba gardnerella ceea ce am avut si eu !
0
20-07-2011, ora 15:34
b.coco
Nu este medic/terapeut
b.coco
ok ms mult fetelor acum parca ma simt mai bn pt k imi dau seama k nu este ceva ffff grav
0
20-07-2011, ora 15:35
b.coco
Nu este medic/terapeut
b.coco
apropo mihaela u cum te-ai tratat???????????
0
20-07-2011, ora 19:04
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Si eu am si am avut mereu secretii mai gelationoase pe langa cele laptoase dar nu au fost semn de boala deci cel mai bine te poate ghida un medic.
0
20-07-2011, ora 21:52
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate sa fie si de la ovulatie, de obicei ai o secretie gelatinoasa..si apare la mijlocul celor 2 cicluri menstruale..daca nu e asa, mergi si fa un examen de secretie vaginala..
0
22-09-2011, ora 21:27
geos2008
Nu este medic/terapeut
geos2008
Bună, problema mea e următoarea: i-au anticonceptionale de 4 ani de zile cu intreruperi sub indrumarea medicului deoarece am o mica malformatie la uter si am pierderi foarte mari de sange, control la 6 luni, acum 2 luni am fost la control si pt o mica infectie mi s-a recomandat 6 zile ovule, gel, irigator pt spalaturi si in locul pastilelor inel vaginal.
problema e ca dupa tratament luna trecuta cu pastile mi--a venit ciclulul foarte putin si cam inchis iar luna asta cu inel nu a venit deloc am deja 2 saptamani si nu am mai luat nici pastile nici inel, mi-am făcut 2 teste de sarcină care au iesit negative si m-a trezit cu secretia asta transparenta si gelatinoasa asa ca iar trebuie sa ajung la medic, pana saptamana viitoare cand ma duc astept pareri ce ar putea fi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •