secretii vaginale alb-verzui + dureri in timpul actului sexual

08-02-2009
deeapop86
Nu este medic/terapeut
deeapop86
De la o vreme am niste scurgerii vaginale, uneori abundente, alb-galben-verzui, uneori usturimi si mancarimi(foarte rar), iar in ultima perioada am si dureri in timpul actului sexual.
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
5 comentarii
0
08-02-2009, ora 17:19
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mai mult ca sigur ai facut o infectie!Mergi la medicul ginecolog si fa-ti un examen al secretiei, iar in urma rezultatului, medicul iti va prescrie un tratament, atat tie cat si partenerului tau!
0
09-02-2009, ora 17:34
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
există posibilitatea unei infecţii cu chlamydia... simptomele descrise par a fi tipice. du-te la medic, chlamydia poate da infertilitate
0
22-12-2011, ora 00:19
analialia
Nu este medic/terapeut
analialia
Buna!Am 19 ani si de aproximativ 3 luni am scurgeri vaginale abundente si mancarimi pe toata zona vaginului.Mentionez ca scurgerile isi schimba culoarea din alb intr-o culoare verzuie...Curge sub forma de lapte, apoi sub forma de cheaguri de branza...si tot asa.Cand ma ridic in picioare e ca si cum as urina.Nu este o zi in care sa nu am astfel de scurgeri.As vrea o parere inainte de a consulta un medic ginecolog.Sunt din fire timida...Va multumesc!
0
15-04-2013, ora 21:45
myruna_july
Nu este medic/terapeut
myruna_july
buna seara! Am 23ani, tocmai am luat analizele de la examenul Papanicolau in care nu am nimic anormal si totusi,
am secretia de culare verzuie, usturime-mancarime in partea exterioara (foarte putin inspre vagin) si nu are niciun miros. Ce ar putea fi?
Va rog sa ma ajutati pt ca deja nu stiu ce analize sa cer pt a mi se face...tot ce am facut au iesit normale
0
09-05-2013, ora 14:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ myruna_july

Stie medicul ginecolog ce analize trebuie sa faceti.

Sa nu uitati, dupa ce va vin rezultatele de la analize (testul secretiei, test chlamydia - sunati inainte sa vedeti cat costa), sa cereti reteta si pt. partener.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •