secretii vaginale

22-10-2008
manu24
Nu este medic/terapeut
manu24
Buna ziua! Am o intrebare pt d-voastra: de ceva timp am aceste scurgeri vaginale; am fost l medic, am facut testul papp si mi s-a zis ca nu e nimic deosebit: candida si mi-a dat Gynozol. nu a avut nici un efect. apoi am facut 1 test la 2 laboratoare pentru cultura din col, in ordinea asta: la unul a iesit Staf. aureus si E. colli, iar la celalalt doar Candida. la prima analiza am luat la recomandarea medicului Ciprofloxacin si Flamigil. la al doilea laborator pentru Candida mi-au dat ovule, in doza unica, tratament repetat de 2 ori. problema mea continua sa existe. in urma acestor tratamente s-a mai fluidizat scurgerea( era consistenta, alb-galbui, miros urat si destul de des pe zi se scurgea), are un miros acid, dar nu a trecut. ce sa fac sa scap de ea? am luat si anticonceptionale Yasmine, dar problema exista dinaintea lor.
2 comentarii
0
22-10-2008, ora 21:15
Romanitza
Identitate neconfirmată
Romanitza
Tratamentul ar trebui facut si de partener, in caz ca ai facut sex neprotejat.De ce doua laboratoare?
0
23-10-2008, ora 10:53
manu24
Nu este medic/terapeut
manu24
am facut la primul laborator, am urmat tratament si am refacut analiza sa vad daca mai este, si a iesit cu totul altceva. stiu ca de Staf nu scapi asa usor( mi-a dat numai 10 tablete de ciprofloxacin) si am refacut analiza. vroiam sa stiu daca mai sunt si alte tratamente pentru ceea ce am.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •