secretii nazale copil special seara

13-09-2011
KLEFTI
Nu este medic/terapeut
KLEFTI
am o fetita de 2 ani si cam de o luna are nasul infundat si seara in special secretii transparente pe care le aspir cu batista bebelusului si folosesc apa de mare, dar secretiile tot revin.
dupa instalarea somnului respira bine si daca ii inchid gurita respira pe nas.
Totul a debutat dupa zilele petrecute la mare (inainte de aceasta a mai avut cateva raceli unde problema principala intradevar era nasul).
Ce as putea sa-i dau?
4 comentarii
0
13-09-2011, ora 20:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu trebuie sa.i dati nimic
nu mai folositi apa de mare. este apa cu sare care irita mucoasa.
faceti spalaturile nazale cu ceai cald de musetel
0
14-09-2011, ora 14:39
D A
Nu este medic/terapeut
D A
Buna ziua. Am si eu o problema, la care as dori sa-mi dati un raspuns. De cateva zile, am o senzatie de mancarime in zona intima, usturime si senzatie de arsura la urinare. Pe data de 12 sau 13 septembrie ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia, dar nu mi-a venit. Mentionez ca nu am un ciclu regulat, de obicei imi apare cam la 26 de zile, tine 3 maxim 4 zile si nu e foarte abundent. Aceasta intarziere a ciclului menstrual poate fi in legatura cu problema care am descris-o la inceput? Mentionez ca pe data de 13 am facut si un test de sarcina, care a iesit negativ. Inainte cu cateva zile de data la care trebuia sa-mi vina menstruatia, am avut usoare semne ca ar trebui sa-mi vina: balonare, usoara tensiune in sani, sfarcuri mai sensibile. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai curand posibil. Va multumesc si va doresc numai bine.
0
14-09-2011, ora 15:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la UROLOGIE sau Ginecologie
0
15-09-2011, ora 08:58
KLEFTI
Nu este medic/terapeut
KLEFTI
Multumesc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: