secretii in gat

24-03-2013
giurgiu daniel
Nu este medic/terapeut
giurgiu daniel
buna seara. inainte de 18 ani am fost operat se de polipi si de deviatie de sept, iar ulterior si pana in prezent (am 33 ani) am permanente secretii in gat, nasul de muklte ori il sim t uscat si mereu simt nevoia sa-mi 'dreg' gatul, ba chiar a devenit un aproape un tic sa-mi trag secretile din gat si sa la expectorez, caci altfel nu scap de ele. parca tot ce se strange pe sinusuri se scurge in gat. este extrem de deranjant. la un control ORL la care am fost doctorul mi-a spus ca la operatia de deviatie de sept mi s-a taiat mai mult os, sau ce o fi acolo, decat trebuuie, motiv pentru care o mare parte din nas se surge spre gat. la expectoratii ceea ce expectorez are o consistenta vascoasa, uneori ca un cheag. la control nu mi s-a pomenit nimic de sinuzita. ce ar putea fi dle. doctor? multumesc.
1 comentarii
0
25-03-2013, ora 08:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum gasesti
1. posibilitate s afi e sinuzita cronica.. Faci o radiografie SAF si vezi daca este sau nu sinuzita
2 posibil sa fie un reflux gastric care irita faringele si formeaza acele secretii aderente
faci investigatii la gastrologie
3 tii regimul alimentar cum gasesti pe forum si tratamente locale ( inhalatii, aerosoli, garagara, spalaturi nazale. aromoterapie..s.a)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.