secretii in gat

24-02-2011
hermanmiha
Nu este medic/terapeut
hermanmiha
De aproximativ 2 ani am niste secretii in gat care au devenit foarte suparatoare. Trebuie tot timpul sa scuip ca sa le elimin.Am fost la pneumolog si am facut tratament cu Eurespal si spay nazal Avamys, dar fara nici o schimbare, dupa care am folosit Alvesco 160mg inhalator tot fara nici un rezultat.Am facut radiografie SAF, dar nu se vede nimic si am facut exudat faringian, rezultatul fiind :streptococ beta hemolitic grup a absent.Cateodata ma trezesc cu nasul infudat si imi simt gatul plin de secretii.Abia mai pot sa respir.Nu stiu ce sa mai fac.Ajutati-ma cu niste sfaturi.Multumesc!
2 comentarii
0
07-03-2011, ora 21:55
Corina79
Nu este medic/terapeut
Corina79
Am avut si eu probleme asemanatoare (nu chiar atat de grave totusi) si am reusit sa le rezolv asa ca ma straduiesc sa ii sfatuiesc si pe ceilalti oameni care cauta aici raspunsuri la problema asta. Pentru a putea respira usor trebuie sa ti se curete sinusurile si sa elimini secretiile. Eu am folosit fluimucil pentru asta, am auzit mai multi oameni ca au fost mai multumiti de el decat de eurespal. La mine s-a simtit efectul destul de repede...ai putea sa incerci insa intreaba un medic inainte cel mai bine.
0
25-02-2013, ora 10:54
rodvoda
Nu este medic/terapeut
rodvoda
Multumesc Corina, am sea incerc is eu. In nas nu ai pus nimic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.