secretii abundente si uneori suierat pe piept

04-12-2012
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
Buna ziua!am 33 ani, de vreo 3 ani am secretiile astea foarte deranjante in gat, foarte dense.am fost la alergolog si sunt alergica la praf, polen, tantar.fac tratament cu singulair din august, aerius si avamys.vad o usoara ameliorare.are vreo legatura si alimentatia?odata terminat tratamentu, o sa o iau de la capat cu sinuzitele si suieratul pe piept/senzatie de sufocare?va multumesc.
12 comentarii
0
04-12-2012, ora 19:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. cu siguranta
aceste tratamente doar scot simptomele... nu si cauza
cauza de baza este o problema gastrica, intoleranta la anumite produse, intoxicatie cronica...
e nevoie de investigatiii la gastrologie
cure de dezintoxicare si regim alimentar corect tiata viata
0
05-12-2012, ora 16:10
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
va multumesc.imi puteti spune mai multe despre asta?sau cum v-as putea contacta?eu locuiesc in italia.
0
08-12-2012, ora 18:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un tratament personalzat pot sa.ti recomand pe adresa personala dupa ce imi scrii toate simptomele si mai multe informatii despre organismul tau, alte boli cronice...
varsta, inaltime, kg, regimul alimentar..s.a
imi scrii -*
consultul personaluzat se face contracost


(*modificat de admin)
0
09-12-2012, ora 10:57
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
Am inteles.va multumesc si imi puteti spune costul -.pentru mine si ptr.fetita mea.ea are streptococul de care nu mai scapam.multumesc inca o data.
0
10-12-2012, ora 21:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faceti cateva poze cu gatul fetitei... unde sa se vada bine si amigdalele si peretele posterior a faringelui
atasati pozele tot pe adresa mea pe hotmail
0
16-03-2013, ora 15:28
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
inca nu am reusit sa va trimit poze cu gatul fetitei si toate datele.ma pun pe ganduri aceste secretii dense, clare si lipicioase.ar trebui sa ma gandesc si la mucoviscidoza?va multumesc mult si o sa revin cu toate datele.manuela.
0
18-03-2013, ora 22:12
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
uitasem sa va spun ca am mai tot timpul nasul infundat, sinuzite si raceli frecvente, bineinteles tuse.la computer tomograf a iesit o ingrosare a mucoasei sinusului drept.m-as bucura daca mi-ati raspunde si sper sa reusesc sa va trimit cat mai curand toate datele.va multumesc inca o data.manuela
0
19-03-2013, ora 09:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cand a afost ultimul consult la ORL.si care sunt diagnosticele
0
19-03-2013, ora 17:58
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
ultimul consult a fost acum vreo 2 sapt.dupa o raceala puternica, finalizata cu sinuzita.dr.spune ca e cronica.anul trecut am facut computer tomograf, si cum va spuneam a iesit o ingrosare a mucoasei sinusului drept.testele alergologice au iesit si ele pozitive la praf, polen, tantar(, cum de altfel anul trecut am facut niste reactii destul de urate la intepaturi de tantar...).desi iau singulair de cateva luni bune, nu se vede mare lucru(o oarecare ameliorare este deoarece nu am mai avut suierat pe piept), secretiile le am tot timpul si nasul mai mereu infundat.nu stiu ce as face daca nu ar exista apa de mare cu care fac spalaturi.cateodata mai iau si aerius+avamys.va multumesc.manuela
0
19-03-2013, ora 19:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am mai scris pe forum ca toate alergiile au stransa legatura cu problemele digestive, un oorganism cu intestine care Nu elimina toxinele din organism. Vindecarea de durata piate fi numai daca schimbati regimul alimentar, faceti cure de durata de detoxifiere, excludeti toate produsele alimentare producatoare de Mucus.
numai in acest caz, tratamentele locale cu inhalatii, aerosoli, aromoterapie...dau rezultate...
0
17-02-2014, ora 10:04
manuela vasilica
Nu este medic/terapeut
manuela vasilica
Buna ziua d-nul doctor!M-am intors de cateva luni in tara si as vrea sa vorbesc cu d-voastra.Simptomele sunt aceleasi, ba mai mult tot mai deranjante.Cum am putea proceda?va multumesc mult.o zi buna.astept raspunsul d-voastra.
0
17-02-2014, ora 11:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca puteti ajunge la Pascani ar fi solutia corecta
se poate si un consult Online
aici pe romedic. dati clic pe fvaleriu.. o sa gasiti dresa cabinetului si la Articole.. sunt conditiile unei consulatii online sau telefon
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Care este „rețeta” apariției alergiilor alimentare?
  •