secretii (scurgeri) alb-galbuie

15-02-2007
anybela
Nu este medic/terapeut
anybela
Buna ziua.Ma numesc Ana si am 15 ani.Am o scurgere vaginala alb-galbuie, gelatinoasă, si o am in fiecare zi, inafara de zilele in care am menstruatie. Nu am intretinut relatii sexuale pana acum si ma ingrijoreaza aceasta problema.E ceva neinregula? Spuneti-mi ce sa fac, va rog.
7 comentarii
0
15-02-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
buna ziua Ana! ar trebui sa mergi la un consult ginecologic pentru diagnostic si tratament. Daca nu ai intretinut relatii sexuale nu inseamna ca nu poti sa contactezi o infectie, fie din piscina, fie de la toaletele publice. iti doresc sanatate!
0
16-02-2007, ora 00:00
Maria Luiya
Nu este medic/terapeut
Maria Luiya
Buna Ana! Trebui sa mergi la un consult ginecologic. Aceasta secretie iti poate face cu timpul o rana si pe care o tratezi mai greu (si asta iti spun din propria mea experienta). Nu trebuie sa te neglijezi.trebuie sa ai grija de sanatatea ta.
iti doresc sanatate!
0
16-02-2007, ora 00:00
anybela
Nu este medic/terapeut
anybela
Aceasta secretie o am de mai bine de un an, si nu am fost la doctor cu gandul ca e ceva normal. Acuma o sa merg, pentru ca vreau sa am o viata sanatoasa. Multumesc. (Ana)
0
29-06-2008, ora 00:00
monica47
Nu este medic/terapeut
monica47
va rog raspuns urgent..pentru ccu st.3/b
0
23-10-2010, ora 20:51
blonda35
Nu este medic/terapeut
blonda35
buna.am 35 ani si ma confrunt cu o pb. de 4 ani dupa nastere copilului.diagnosticul este, , peridiometrita acutaurmat bineinteles la ficare episod de tratament.pb. mea e de ce apare iar si iar aceasta durere.
0
05-04-2013, ora 22:24
GheorgheElenaGabriela
Nu este medic/terapeut
GheorgheElenaGabriela
Buna. Am 13 ani, si am si eu o problema, am niste scurgeri alb-galbui, lipicioase, si urat mirositoare, si nu cred ca are legatura cu menstruatia, deoarece nu mi-a venit... Va rog ajutati-ma :(
0
09-04-2013, ora 20:38
monahi
Nu este medic/terapeut
monahi
buna ziua. de vreo 6 luni mi-au aparut niste bubitze albe la baza capului penisului si nush ce se intampla. nu ma deranjeaza deloc nici knd urinez, nici in timpul unui act sexual. de parca nu ar fi de ajuns, acum 4 zile mia aparut un cos tot in zona aia dar undeva dedesupt. lam stors o data si acum mia aparut iar altu langa. ce se intampla doctore??? ast rasp urgent. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •