secretie vaginala si HPV

12-07-2009
symon
Nu este medic/terapeut
symon
Va rog, ajutati-ma si pe mine cu interpretarea urmatoarelor rezultate:
Frotiu gram: relativ frecvente celule epiteliale, foarte rare leucocite, relativ frecventi bacili si cocobacili Gram-pozitivi, relativ frecventi coci Gram-pozitivi alungiti.
Culturi bacteriene: absent Streptococcus agalactiae (grup B)
Chlamidia Antigen - negativ
Proba ADN HPV pozitiva, tip CP6108

Nu mai scap de secretia vaginala. Mi-am pus tot felul de ovule la recomandarea medicului si nu au nici un efect. In fiecare luna de prin noiembrie 2008 (cand m-am tratat initial de ureaplasma si ulterior de chlamydia) imi pun diverse ovule: pimafucin cu poliginax, canesten, cervicid. Ultimele analize sunt cele de sus, urmate de tratament cu canesten pana la menstruatie (vreo trei cutii pentru ca nu reuseam sa le asimilez; sunt foarte tari, nu se dizolvau, le pierdeam pentru ca ieseau aproape intregi, nedizolvate); cert este ca nu mi-au rezolvat problema. Luna urmatoare mi-am pus cervucid (12 ovule), tot la recomandarea medicului, dupa ce m-a consultat evident. Acum sunt dupa menstruatie si se pare ca tot nu e in regula. Este posibil sa fie si o dereglare a florei datorita multitudinii de ovule sau prezenta HPV-ului determina aceasta secretie vaginala (albicioasa, usor densa si miroase a iaurt) care ma insoteste pretutindeni?? Mentionez ca relatii sexuale nu mai intretin din martie 2009, insa iau anticonceptionale datorita dereglarilor hormonale: dismenoree, mici chisturi ovariene si de asemenea, un mic fibrom (11 mm). Va rog, ajutati-ma!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.