secretie maronie

20-11-2007
octavita
Nu este medic/terapeut
octavita
salve ! am 26 de ani si la ultima menstra am avut o secretie maronie.spre negru si as dori daca ma poate ajuta cineva'.acest lucru mi se intampla in fiecare luna dar 1 zi si dupa aveam mestr normala acum in schimb doar aceasta secretie care tine cam 3 sau 4 zile si f putin sange.multumesc
8 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Ar trebui sa efectuati un test Papanicolau.
0
26-11-2007, ora 00:00
octavita
Nu este medic/terapeut
octavita
am facut testul papanicolau si a iesit f bine asta acum 2 luni
0
25-03-2008, ora 00:00
elenya
Nu este medic/terapeut
elenya
Buna! Problema ta poate avea multe "motivatii"... Dc Papanicolau este ok (asta dc esti sigura ca acolo unde l-ai facut s-a lucrat cum trebuie), ar trebui sa mai faci niste dozari hormonale. Cand spun asta ma gandesc la Progesteron care ar putea fi deficitar.
In al doilea rand, aceste secretii pot fi cauzate de anexite repetate, cronicizate, legate sau nu de o eventuala infectie cu Chlamydia...
In orice caz... va trebui sa mergi sa consulti un medic... :) pt k el e cel mai in masura sa-ti dea cele mai bune sfaturi... si probabil k el iti va enumera mai multe cauze pt aceasta secretie maronie...

Mult succes! :)
Imi poti scrie pe email dc doresti si alte amanunte (din intamplare sau nu... :) lucrez intr-un centru medical si poate te pot ajuta)
0
22-05-2008, ora 00:00
alice303
Nu este medic/terapeut
alice303
am avut si eu o secretie maronie, si in urma unui control mi a depistat o endometrioza de toata frumusetea.sper sa nu fie cazul si la tine.multa sanatate
0
11-06-2010, ora 23:05
pcap
Nu este medic/terapeut
pcap
Buna fetelor am si eu o problema am inceput anticonceptionale yasmin si am inceput din prima zi de ciclu dar am avut menstruatia 5 zile normal si apoi a inceput sa se scurga ceva maro inchis deja e a 4 a zi dupa ciclu si tot asa e secretia maronie nu foarte multa se poate sa fie de la pastile. Va multumesc astept raspuns va pup
0
16-07-2010, ora 23:32
alice303
Nu este medic/terapeut
alice303
da draga mea.din pacate pilule au si efecte adverse printre care si acea scurgere maronie
0
29-08-2010, ora 17:41
andreea n
Nu este medic/terapeut
andreea n
scurgerea maronie poate fi si de la ibuprofen?am facut deja 6 teste de sarcina (pentru depistare rapida a sarcinii)firme diferite.si au iesi negative...posibil sa fie false...locuiesc in germania si nu pot sa merg la ginecolog...va rog sa imi spuneti parerea voastra...
0
29-08-2010, ora 17:45
andreea n
Nu este medic/terapeut
andreea n
un singur test costa 8 euro...si sunt valabile pana in 2013
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.