secretie maro-boala sau semn de sarcina?

15-01-2009
oanabb
Nu este medic/terapeut
oanabb
Buna!
Sunt un pic speriata deoarece am o secretie maro (ca o secretie vaginala obisnuita, zilnica) dupa ultimul contact sexual. Perioada de menstruatie a inceput pe data de 20 decembrie si s-a sfarsit dupa 26 decembrie. Am facut sex protejat dar ma gandesc totusi si la o sarcina avand in vedere ca oarecum ma dor sanii de atunci. ultimul contact l-am avut pe data de 5 ianuarie si de atunci si pana acum am aceasta secretie maro, nu foarte consistenta (ca o menstruatie pe sfarsite) si nu cu un miros deranjant.
Ce poate fi? sunt foarte speriata. Poate fi si vorba de sarcina?
4 comentarii
0
17-01-2009, ora 09:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mai asteapta si saptamana viitoare.Daca nu-ti vine ciclul normal, mergi la un control la ginecologie.Daca-ti vine ciclul, observa daca dupa ce iti trece sangerarea normala, intre cicluri, mai ai acea scurgere.Daca da, de asemeni e indicat un control ginecologic, caci e posibil sa ai o infectie genitala.Numai bine!
0
23-01-2009, ora 10:09
ralucaelena
Nu este medic/terapeut
ralucaelena
buna!
menstra mi-a venit joi seara am sangerat pana marti miercuri si joi nu am avut nimic.joi aceasta ama vut un contact sexual protejat cu prezervativ.de dim.am observat o scurge maronie de consistenta unei secretii s epoate s afie o replica a menstrei?
0
11-05-2015, ora 18:45
andreeacristinamaria4
Nu este medic/terapeut
andreeacristinamaria4
Buna am avut contact sexual neprotejat pe data de 20.04.2015 dupa 3 ore am mers la farmacie si am luat escapelle am avut menstruatie pe data de 25.04.2015- 29.04.2015 in data de 30.04.2015 Am facut 3 teste de sarcina diferite au iesit negative si azi pe data de 11.05.2015 am observat o secretie cu tenta maronie ar trebui sa imi fac griji ca sunt insarcinata ?
0
10-09-2015, ora 07:44
Elenaai
Nu este medic/terapeut
Elenaai
Buna ziua, am si eu o problema care ma sperie..In urma cu 13 zile am terminat un tratament cu capsule Macmiror, iar pe data de 3-4 septembrie trebuia sa fiu la menstruatie. Tin sa spun ca am avut atingeri cu partea intima, dar fara introducerea in vagin si pe langa asta am avut si niste scurgeri de culoare maro, iar menstruatia mi-a intarziat deja o saptamana..Exista vreun risc de a ramane insarcinata ? Care este cauza, daca nu exista acest risc, pentru intarzierea menstruatiei?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •