secretie externa provocata de stafilococul auriu

24-08-2009
sosy
Nu este medic/terapeut
sosy
Ma confrunt cu o problema destul de jenanta de 3 ani.A inceput cu o secretie la fund ce imi provoaca si acum mancarimi mari.Pe maini si pe picioare aveam niste bubite mici de culoare galbuie care deasemenea imi provocau mancarimi.Acum am ochii rosii, vederea slabita si o secretie de culoare galbuie imi provoaca mancarime insuportabilaDeseori din cauza secretiei, dupa o anumita perioada(din 2 in 2 luni)timp de 2-3 saptamani simt piscaturi pe corp si resimt si cei din jurul meu, cu care am contact direct sau mai putin.Deja s-au imbolnavit 3 persoane cu care am locuit printre care si fosta mea prietena.Am fost diagnosticat cu infectie stafilococica.Dupa mai multe tratamente cu antibiotice, chiar si in urma autovaccinului procurat de la Spitalul Cantacuzino din Bucuresti, nu reusesc sa scap de acest microb.Antibioticile, colonoscopiile, m-au redus considerabil, sunt foarte slabit.Imi puteti recomanda un alt tratament?Multumesc!
1 comentarii
0
26-08-2009, ora 13:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nici nu aveti cum sa scapati cu astfel de tratamente de aceasta afectiune !
Sunteti a 1000a persoana care incearca in zadar numai in acest forum, insa ca si ceilalti si ca si doctorii care v.au tratat nu va dati inca seama ca medicina moderna nu are cum sa va ajute !

Singura sansa este sa consultati un medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica si care cunoaste remedii excelente si fara efecte adverse pt. vindecere in aceste cazuri.
Cautati insa un medic homeopat adevarat ca Dr. Jurj (drjuj.ro) sau ca fostul Dr.Teleianu (decedat) si nu homeopati amatori ! Sunt destui peste tot. Urmati tratamentul si aveti rabdare, dupa ce v-ati distrus sistemul imunitar cu medicamente deseori dureaza mai mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.