secretie din git

05-02-2014
enache78
Nu este medic/terapeut
enache78
Buna ziua
De cind ma stiu am aceasta problema numai ca acum a devenit foarte evidenta si super suparatoare.
Pe scurt e vorba de o secretie care uneori e transparenta sau galbuie sau rosiatica si care are un miros puternic foarte urit. Secretia asta imi iese din git in exterior printr-o gaurica pe care o am putin mai sus de unde ar fi marul lui Adam la barbati. De obicei cand maninc, sau cand am emotii, sau pur si simplu cand ma gindesc ca ar putea sa curga ceva de acolo imi apare lichidul asta. Ma deranjeaza in relatia cu colegii, cu oricine cu care as duce o conversatie ceva mai lunga.Daca pun degetul sub maxilar si apas putin sau mai tare, automat apare secretia asta prin acel orificiu si chiar prefer sa fac lucrul asta cind cred ca nu ma vede nimeni ca sa nu am surprize sa apara scurgerea asta cind as fi de fata cu cineva ( numai ca nu se poate de fiecare data ).
Nu am dureri de nici un fel, cand am dureri in gai din cauza unei raceli, nu are nici un fel de legatura cu cealalta problema.
Nu stiu ce sa fac, la un control medical nu am fost din cauza rusinii si poate a ficii de ce as putea afla.
Cu inima strinsa v-am scris acest mesaj si daca credeti ca siti ce ar putea sa fie va rog sa -mi trimiteti un raspuns, eventual cu sfaturi pentru rezolvarea acestei probleme.
Va multumesc.
2 comentarii
0
05-02-2014, ora 10:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este vorba de fistula de canal tireoglos
gasesti pe forum sau google ce e de facut
corect este o internare in clinica de Maxilo-facial..si rezolvarea chirurgicala
0
05-02-2014, ora 12:52
enache78
Nu este medic/terapeut
enache78
Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra care a venit atit de repede
Sigur voi cauta mai multe informatii acum ca stiu despre ce e vorba si sigur voi face si interventie chirurgicala daca e nevoie pentru ca sa nu se mai poate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.