se poate sa fiu insarcinata?

14-06-2009
coco2009
Nu este medic/terapeut
coco2009
buna am si eu o intrebare...defapt am sa vad explik cum a fost si va rog ajutati-ma..in luna aprilie pe 17 si 18 prietenul meu, m-a excitat cu degetele...nu am avut contact sexual..pe 19 mi-a venit menstruatia iar dupa 1 saptamana m-a excitat cu 2 degete..si m-a dezvirginat...iar apoi pe 24 mai mi-a venit menstruatia...el spune k nu a fost ud pe maini sau sa aibe ceva...mentionez k in timp ce m-a excitat am mers aman2 si am urinat...am facut 4 teste de sarcina (barza si sure chek) si au iesit negative...am facut 2 ecografe unul in a3a saptamana dupa ce s-a intamplat si unul peste 5 saptamani dupa ce s-a intamplat...eu am o bataie in burta...iar medicul mi-a scpus k se contracta muschii din cauza lipsei de calciu mie imi este frica..cu toate k nu am facut nimik adik nu am avut un contact sexual va rog spunetsimi ceva sa ma calmez:((:(((
4 comentarii
0
15-06-2009, ora 23:19
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Poti ramane insarcinata prin doua moduri:
1. Insiminare artificiala intr-o clinica de specialitate;
2. Contact sexual in urma caruia partenerul a ejaculat in interiorul vaginului tau.
Cred ca mai degraba este problema faptului ca ti-ai pierdut virginitatea. Si cred ca este legata de parintii tai.
Dar tu sti mai bine.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
16-06-2009, ora 18:55
coco2009
Nu este medic/terapeut
coco2009
mama mea stie despre chestia asta:)...si mi-a spus sa stau linistita ca nu se poate pt ca nu a facut laba prietenul meu si nu avea de unde sa aibe sperma pe mana...si apoi cand ma excita cu degetele sa imi bage.faza e k mie imi este frica sa nu cumva sa fi avut pe mana de atunci cand s-a dus sa urineze cu toate ca nu a stat mult ci doar a facut un mic sushu:P..mie zilele astea ar trebui sa imi vina si de la acel incident mi-a mai venit de 2 ori..si au iesit si testele negative...daca acum imi vine menstruatia pot sta linistita? va rog ajutati-ma:((
0
16-06-2009, ora 22:00
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Citeste cu atentie ce ti-am scris mai sus...
Daca ai facut o insiminare artificiala, sau ai avut un contact sexual cu penetrare in urma caruia partenerul tau a ejaculat in interiorul vaginului, poti ramane insarcinata.
Orice alt comentariu tine deja de educatia si capacitatea fiecaruia de a intelege.
Numai bine.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
27-06-2009, ora 16:49
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
Imi cer scuze dar nu are cum sa nu amuze mesajul tau.In primul rand pacat ca ti-ai pierdut virginitatea in acest mod cred ca era mai bn daca ti-o pierdeai intr-un act sexual in al doilea rand degetele nu au secretii nu au spermatozoizi sa poti ramane gravida.Dupa ce isi pierd virginitatea multe fete au dereglari ale mentruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •