Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

se poate reactiva tbc daca sunt in timpul tratamentului?

30-05-2009, ora 11:23
Autor: ionyBWS
buna ziua...sunt in luna a 4a de tratament...iau lunea miercurea si vinerea 1izoniazida+2sinerdol+1vit B6...si de o zi mi-a aparut o tuse...dar nu tusesc rau...se poate sa se fi reactivat boala ? va rog sa-mi raspundeti pt ca m-am cam speriat...
3 comentarii
30-05-2009, ora 20:05
Autor: addri
daca ai luat trat. corect nu se mai poate reactiva boala, bacilul k.este de obicei distruns dupa o luna de tratament luat corect,iti recomand sa mai dai o sputa la laborator. sanatate
31-05-2009, ora 13:47
Autor: ionyBWS
da am luat corect tratamentul...dupa o luna mi-a iesit negativ la analize...cu pastilele n-am avut nicio problema mi-a mers bine tratamentul...
02-07-2009, ora 11:23
Autor: annann
Va rog sa-mi spuneti daca v-a dat voie medicul sa va intoarceti la munca,ce v-a mai recomandat pentru completarea tratamentului.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-09-2014, ora 08:10
ImmunoMix Plus sustine imunitatea si ajuta la refacerea mai rapida a organismului. Moleculele vegetale selectionate au o puternica actiune imunomodulatoare, contribuind la echilibrarea liniilor de aparare ale organismului. Are un gust placut, fiind ideal inclusiv pentru copiii cu varsta de peste 2 ani.
Aflati mai multe.
ROmedic a implinit 10 ani ROmedic a implinit 10 ani