se poate numi sangerare de nidatie?

27-07-2010
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
pa 10 iulie am cm, pe 16, 17, 22sex neprotejat, iar pe 23 mi-a venit niste pete rozalii care a doua zi sau transformat in pete rosii de sange care au durat vro 3 zile pe urma nu am mai avut nimia iar la o zi iar m-am trezit cu o pata pe chilot de sange, pe urma iar nimic, ce poate fi ?
15 comentarii
0
27-07-2010, ora 12:11
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
buna Bianca asteapta 10 zile si fa un test de sarcina.
0
27-07-2010, ora 12:12
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
multumesc mult.
0
27-07-2010, ora 12:22
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
deci poate fi vorba de o sarcina, sa nu imi fac griji ca poate fi altceva?
0
27-07-2010, ora 12:31
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
nush eu asa cred.dar treb sa astepti 10 zile de la ultima sangerare pt a face testul k sa ai un rezultat sugur :)
0
09-08-2010, ora 14:57
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
acum eu cand sa mai astept sa imi mia vine menstra la datat normala sau sa tin cont si de sangerare de pe 23iulie?ca daca era sa vina normal trebuia sa imi vina pe 3-4 august dar nimc?
0
09-08-2010, ora 20:25
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
pai nu stiu Banca ai facut un test de sarcina sa vezi dak nu esti insarcinata?
fa un test dimineata imediat cum te trezesti deci prima data cand mergi la toaleta de dimineata faci testul.am citit ca este bn sa faci 2 teste sa fii sigura faci unul sh a doua zi a treia in faci sh pe celalalt.nu ai nici o simtoma nik (mergi des la toaleta, ai probleme cu scaunul, ai pofte, te dor sani ti sau intarit, etc..)
0
09-08-2010, ora 21:03
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
merg mai des la toaleta, ma dor si sanii dar nu foarte tare, nu m-i sau intarit si am niste greturi seara nu dimineata cum se spune, maine o sa imi fac si un test si o sa vedem, imi doresc de 10 ani un copil si nu imi vine sa cred daca as fi insarcinata mai ales ca nu am mai luat nici un tratament de 2 ani, sau poate asa a vrut d-zeu.mersi de sfaturi.
0
09-08-2010, ora 21:10
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
si obosesc si cand vorbesc si cand merg parca sunt la maraton
0
10-08-2010, ora 09:13
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
am facut un test pe 10august si a esit negativ, ce sa mai cred?
0
10-08-2010, ora 20:26
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
nush simtomele pot aparea dupa 2 saptamani dar cam rar putine femei au simtome asa devreme testul se face dupa ultima sangerare la cel putin 10 zile sh de dimineata prima data cand mergi la toateta
0
10-08-2010, ora 21:49
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
pai am facut testul la 14 zile de la ultima sangerare si de dimineata, dar totusi a iesit negativ, acu mai astept sa vedem dar sunt in aer asa ca nustiu ca e ori nu e?
0
11-08-2010, ora 19:22
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
nush my bn ai consulte un ginecolog
0
11-08-2010, ora 21:39
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
am fost la ginecolog pe30iulie si mi-a zis ca totul e in regula si ca trebuie sa imi vina menstra normal pe 3-4 august, dar ia-o de unde nui ?ca sangerarea a fost pe baza unei ridicaturi, a zis doctorita, si sa nu imi fac griji, si am intrbat-o dca poate fi vorba de sarcina si mi-a zis ca este prea devreme sa isi dea seama la eco nu s-a vazut nimic.acu astept pana pe 15 august sa vedem, multumesc pentru raspunsuri, am si eu cu cine imparti o parere.
0
17-08-2010, ora 13:08
biancaelena13
Nu este medic/terapeut
biancaelena13
draga mea nu mi- a mai venit nimc, cred ca ca astept un bebe, mersi mult
0
14-05-2012, ora 17:32
annadeea
Nu este medic/terapeut
annadeea
Buna, am si eu o problema, in martie am avu cm in 19, in aprilie nu am avut doar in 28 scurgeri maronii iar in 1 mai a venit cm primele3 zile maro, iar a 4 zi pot spune ca a fost hemoragie a 5 zi sa oprit brusc am f la dr lunea trecuta si nu a vazut nimic(doar eco), joi si vineri am avut iar scurgere maronie si sambata nimic, sambata am avut contact cu sotul meu iar duminica dimineata am gasit pe absorbant (zilnic)o pata roz(nu stiu cum sa va explic nu era ca un mucus era o culoare placuta pot spune asa, ca si cum as fi dat eu cu o culoare.azi mi-am facut un test si a iesit negativ ne dorim un bebe de un an tot alergam dupa el
ce sa fie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  •