se poate sa fi ramas insarcinata?

06-11-2009
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
se poate sa fii ramas gravida daca am avut contact neprotejat in a doua zii de fertilitate?mentionez ca ciclu e aproximativ regulat.27-28 zile...ultima menstruatie a fost intre 24-26 luna trecuta.multumesc
7 comentarii
0
08-11-2009, ora 11:27
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Desigur ca se poate ramanea gravida in toate perioada de fertilitate. Prin definitite, "fertilitate" chiar asta inseamna: posibilitatea de a ramanea gravida.
0
09-11-2009, ora 22:52
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
de la acel contact am observat ca am o sensibilitate destul de mare la sani la atingere.dar nu'mi dau seama de ce.de obicei nici inainte de menstruatie nu aveam sensibilitate la sani...dar acum sanii mei au devenit sensibili la atingere.imi puteti spune de ce?eu sincera sa fiu nu'mi dau seama.daca ma poate ajuta cineva ii sunt recunoscatoare
0
12-11-2009, ora 11:42
ionita_99
Nu este medic/terapeut
ionita_99
Buna.Imi cer sc pt deranj, dar am si eu o intrebare.Sunt la ultima zi de menstruatie si am avut contact sexual cu prietenul si s-a terminat inauntru.care sunt sansele sa raman insarcita? Ast un rasp.
Multumesc
0
12-11-2009, ora 15:01
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este extrem de improbabil sa se instaleze o sarcina. In mod cert probabilitatea este sub 1 %
0
13-11-2009, ora 15:04
lilisor83
Nu este medic/terapeut
lilisor83
Buna ziua ! Am si eu o nelamurire Am avut si eu contact sexual cu prietenul meu inainte de menstruatie cu o zi si dupa cca 7 zile dupa ce s-a terminat menstruatia ! ambele contacte s-au terminat inauntru ! Dupa al doilea contact, la aproximativ 10 ore, am avut o scurgere maronie- rosiatica deschisa la culoare, apoi...nimik ! Se poate sa fi ramas insarcinata ? M-as bucura tare mult !! Multumesc !
0
13-11-2009, ora 17:01
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
De obicei, la 7 zile dupa terminarea menstruatiei vorbim deja de faza fertila. Deci, o sarcina este posibila.
0
14-11-2009, ora 16:46
lilisor83
Nu este medic/terapeut
lilisor83
Va multumesc pt raspuns ! M-ati facut fericita... ramane doar sa fac un test peste cca o saptamana ! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Concepție
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Testarea fertilitatii la femei
  • Testarea fertilitatii la barbati
  • Ovulatia si fertilitatea dupa nastere
  •