sd vestibular

01-07-2009
luiza iliescu
Nu este medic/terapeut
luiza iliescu
am avut 3 accidente de masina: 1994, 1999, 2004 in 94 am avut tcc ac deschis, coma, fractura clavicula dr., timpan spart, care s-a refacut intre timp 85. 99 - lovituri nsemnificative, sperietura 2004- tcc si o glezna luxata din 2006 am fost dg cu sindreom vestibular, care apare de 6 luni ca un episod lunar, merg la urgenta, mi se face cortizon si metoclopramid si din ce in ce vertijurile sunt mai urate, apar la 2-3 dimineata si acum doua luni vertijul a fost in ambele sensuri de rotatie. se remite mai greu din ce in ce. am facut tratament cu betaserc 24 si preductal, am incercat arlevert si am fost aproape drogata. am dormit in spital de la 6 seara la 8 dim, fara sa ma misc. am revenit la betasec si preductal. de 2 saptamani am senzatia ca e capul umflat, imi pulseaza in cap si intr-o ureche. am luat de la sine recomandara ampicilina 5oo. si la a 2 a priza de la 6 ore a inceput sa ma doara in gat de nu puteam sa inghit, urechea stg si am plecat la spital. orl-istul a zis ca e timpanul curat, am o cariuta la masea, sa merg la dentist, dentistul a zis ca e nevralgie de trigemen si sa ma duc la neurolog. neurologul mi-a facut o rad craniana- scrie saf liber, dar el spune ca mai bine sa vada din nou orelistul. la orl erau 2 medici-unul a zis ca vede pe radigrafie ceva la sinusuri, dar sa vedem ce zice seful, care a zis ca nu e nimic la sinusuri. a zis sa nu mai iau betaserc si preductal, ci sa iau pentru o posibila infectie, augmentin, saridon si secatoxin, dar sa ma duc si la oftalmo. acolo a zis ca am o tensiune la ochiul stg altfel. am sunat neurologul si a zis sa iau nuroff, parca 1 pe zi. medicul de famile m-a pus pe ampicilina cu genta la 12 h. toti au cazut de acord ca trebuie sa iau antibiotic si toti mia-u dat cate unul. injectabiul l-am facut. poate scade si presiunea intracraniana. nu mai stiu ce sa fac. acum am senzatia ca ma injunghie in urechea stg, se transmite un tiuit la urechea dr, am senzatia ca, cad in cap, si parca am o lespede deasupra capului, sunt habauca dupa atatea zile de presiune intracraniana si obosita. imi mai puseaza in cap, dar mai putin, si ca intensitate si ca arie. cand inghit mi se duce pe creier o durere. am nevoie de un sfat
2 comentarii
0
07-07-2009, ora 17:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Sunteti o invingatoare, ati trecut prin multe si Dumnezeu va ajutat sa supravietuiti.
Nu pot decat sa va recomand o doamna doctor din Bucuresti care este pur si simplu fantastica. Dumnezeu i-a dat foarte mult har. Este pur si simplu un om care stie medicina de la A la Z si care a tratat mii de persoane cu afectiuni de la cele mai simpliste pana la cele foarte grave. Pe dansa o cheama Tiganisteanu Constanta; o puteti suna la 0751.030.553 sau 021/313.05.70

Numai Bine si DUmnezeu sa va binecuvanteze cu tot ce doriti!

In speranta ca v-am putut ajuta,
NICK;)
0
09-07-2009, ora 12:32
luiza iliescu
Nu este medic/terapeut
luiza iliescu
multumesc din suflet. sa fiti sigur ca o s-o caut pe doamna doctor.
o sun chiar astazi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.