scurgeri vaginale urat mirositoare

25-03-2010
alina_undercover
Nu este medic/terapeut
alina_undercover
Buna seara! ma numesc alina si as avea si eu nevoie de un sfat de la dvs. de cateva zile am dureri mari ale ovarului stang si scurgeri vaginale urat mirositoare!deasemenea mentionez ca am dureri mari si in timpul actului sexual! acum sunt in italia si nu am cum sa ajung la medic dar am fost la un control in tara si mi s-a spus ca am o anexita si un chist ovarian stang! este posibil ca acesta sa fie cauza durerilor mele sau poate fi ceva mai grav? imi puteti recomanda ceva medicamente sau tratement pe care l-as putea gasii si aici?
va multumesc anticipat,
Cu respect ALINA,
14 comentarii
0
26-03-2010, ora 12:33
utilizator_22186
Nu este medic/terapeut
utilizator_22186
Draga mea si eu sunt tot in Italia si te asigur ca si aici sunt medici ginecologi, nu-ti poate recomanda nimeni tratament sau medicamente si chiar te sfatuiesc sa nu iei in consideratie nici un mesai in care iti sunt recomandate pastile.Mergi la medic asta este singura solutie, inteleg ca poate problema ta este costul dar nu este exagerat(70 euro) si ce este mai important decat sanatatea noastra?
Pupici!
0
26-03-2010, ora 13:06
alina_undercover
Nu este medic/terapeut
alina_undercover
multumesc mlt dar situatia mea este un pic diferita !sunt doar de o luna aici si nu cunosc nici orasul si nici nu am cu cne sa ma duc! orcm mersi mlt!
0
26-03-2010, ora 14:41
utilizator_22186
Nu este medic/terapeut
utilizator_22186
Draga Alina, din primul comentariu reiese ca ai pe cineva, atata timp cat ai dureri in timpul actului sexual, fapul ca intrebi pe acest site ma face sa inteleg ca folosesti calculatorul, deci internetul.nu poti lasa ca o problema de sanatate sa se prelungeasca pt ca de fapt de noi, de sanatatea noastra depind multe lucruri, este de ajuns sa cauti pe google, , studio medici, ginecologia, , si orasul unde esti acum si sunt sigura ca o sa gasesti ceva. Nu lasa pe maine ce poti face azi.eu sunt la Roma daca te poate ajuta cu ceva acest lucru sau daca vrei sa caut in locul tau un cabinet de ginecologie este de ajuns sa raspunzi la comentariul meu.cunosc multe persoane care au avut probleme mari din cauza ca nu au mers la timp la medic.
Pupici!
0
26-03-2010, ora 14:57
alina_undercover
Nu este medic/terapeut
alina_undercover
buna danye! da locuiesc cu sotul meu in torino dar numai ca el lucreaza de dimineata pna seara iar eu sunt aici de 0 luna si nici limba nu am reusit sa o invat!asa ca nu am ce sa fac...o sa caut pe google asa cm mi-ai spus j sa vad ce pot sa fac. mersi mlt orcm!
pupici!
0
27-03-2010, ora 19:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Draga Alina,
te pot ajuta cu un remediu homeopat. Ginecologul iti da oricum hormoni si antibiotice pt. aceste probleme care f. des nu sunt deloc rezovate in acest mod, ba dimpotriva, afectiunea se muta in alt loc sau se agraveaza. Ar fi bine daca mersul a ginecolog ar insemna si garantia de a fi vindercata insa des aceasta garantie se rezuma la numai la ingurgitarea de medicamente cu efecte adverse. Daca vrei scrie-mi.
0
27-03-2010, ora 19:22
alina_undercover
Nu este medic/terapeut
alina_undercover
as fi recunoscatoare dc m-ai putea ajuta! si pe langa faptul ca mersul la ginecolog nu este atat de util este si jenant pt mne! astept raspunsul tau si iti multumesc mlt de tot!
0
06-04-2010, ora 14:04
alyina
Nu este medic/terapeut
alyina
buna ziua as dori sh eu sa ma ajutati k ceva dak se poate...am nijte scrurgeri vaginale urath mirositoare si uneori mancarimi in zona vaginala.ma putetsi ajuta?credeti k poate fi ceva raw?
0
07-04-2010, ora 10:47
nichi_lumi
Nu este medic/terapeut
nichi_lumi
Ptr. Alina:
Ai facut o micoza (poate ai luat de curand antibiotice).
Se trateaza cu o igiena impecabila adica spalat cat mai des (si in interior), cu ovule antimicotice care se introduc in vagin (unu pe zi - seara la culcare), pliculete de femigin (cu care te speli in interior de 3 ori pe saptamana cat ai aceasta problema iar ptr. intretinere o data pe saptamana). ovulele le folosesti timp de 14 zile si o sa ti se rezolve problema. Daca ai activitate sexuala incearca sa intrerupi activitatea pe tot parcursul tratamentului si vezi si partenerul sa nu aiba aceeasi problema. Si chiar daca nu o are si el trebuie sa faca acelasi lucru dar nu cu ovule ca nu are cum ci cu creme antimicotice. Si o sa se rezolve problema iti zic sigur ca si eu am avut in urma unui tratament mai prelungit cu antibiotice. Aceasta micoza se hraneste cu antibiotice.
0
07-04-2010, ora 10:49
nichi_lumi
Nu este medic/terapeut
nichi_lumi
De fapt e pentru alyna cu y
0
07-04-2010, ora 13:16
alyina
Nu este medic/terapeut
alyina
si aceste tratamente le pot lua fara o reteta?multumesc frumosh pt ajutor:)
0
07-04-2010, ora 14:36
utilizator_22186
Nu este medic/terapeut
utilizator_22186
Buna! Am vazut ca insisti sa ceri ajutor, iti scriu numele unui medicament care se cam da cu reteta dar sper sa reusesti sa-l iei fara.se numeste diflucan 150 mg, sunt doua pastile pe care trebuie sa le luati amandoi pt ca atata timp cat ai scurgere urat mirositoare are si el chiar daca nu se manifesta in nici un fel, binenteles fara relatii timp de o saptamana iar apoi repeti dupa o luna.
Pupici!
0
08-04-2010, ora 09:53
nichi_lumi
Nu este medic/terapeut
nichi_lumi
Ptr. Alyna:
Fara reteta. Ovulele se numesc clotrimazol.
0
04-12-2010, ora 11:29
larysa20
Nu este medic/terapeut
larysa20
mai fetelor eu va recomand sa mergeti la ginecolog ca-ci nu e rau de loc pentru ca multe boli se aseamana dar au tratamente diferite, eu am avut scurgeri mirositoare si dureri la contacte sexuale si mi-a sp ginecologul ca am vaginita mixta asa ca mi-a dat tratament cu ovule dar sunt multe tipuri si nu le puteti lua de capul vostru, in schimb pentru o buna protectie si pentru miros si scurgeri va recomand gelul SEBAMED ph 3.8, eu sunt extrem de multumita de el, de la a doua spalare nu am mai avut scurgeri abundente si mirosul am si uitat cum era, este un gel pe baza de aloe si musetel si este antimicrobian, pretul variaza de la 37 la 44 lei (depinde de farmacie) dar isi merita toti banii. poop.
0
04-12-2010, ora 11:35
larysa20
Nu este medic/terapeut
larysa20
aaa...am uitat, gelul este recomandat de ginecolog si exista si pentru femeile la menopauza ph 6.8, dar mai bine cititi singure despre produs : ----------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •