scurgeri vaginale la fetite - 7 ani!

26-10-2008
bd
Nu este medic/terapeut
bd
Am o fetita de 7 ani. De de vreo 4 zile am observat pe chilotei o scurgere alb galbuie care peste un timp devine galben maronie si lipicioasa. Sunt foarte speriata. Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns. Ea nu vrea sa mearga la ginecolog si o inteleg. E neplacut pt o femeie in toata firea, dar pt o fetita.
Va multumesc anticipat.
10 comentarii
0
26-10-2008, ora 14:28
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
incerca sa o speli cu ceai de galbenele, musetel si pelin...astea sunt foarte bune pentru infectii.s-ar putea sa aiba o infectie, poate a fost racita.
0
26-10-2008, ora 17:25
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
păi explică i frumos că doctorul doar se uită şi o să vadă ce e în neregulă, e mai bine aşa decâţ cine ştie ce să aibă şi să nu ajungă de ruşine la doctor...
0
26-10-2008, ora 19:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
cum sa duci o fetita asa mica la ginecolog?!in primul rand este foarte mica pt un consult ginecologic!!o sa fie o trauma pt ea!eu va sfatuiesc sa mergeti la medicul de familie sau pediatru!!
0
26-10-2008, ora 19:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
poti eventual sa o pui sa poarte vata sau un mic absorbant si sa te duci la un laborator sa ii insamanteze o lama cu secretia luata de pe vata (dar trebuie sa fie proaspata).
0
26-10-2008, ora 19:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
poti eventual sa o pui sa poarte vata sau un mic absorbant si sa te duci la un laborator sa ii insamanteze o lama cu secretia luata de pe vata (dar trebuie sa fie proaspata).
0
03-11-2008, ora 21:32
bd
Nu este medic/terapeut
bd
Multumesc tuturor pt raspuns.
O sa incerc faza cu vata si pana aflu mai multe o sa incerc cu spalaturile cu ceai sa vedem ce se intampla.
Oricum m-am mai interesat si ar putea fi o infectie urinara care se trateaza cu antibiotice f. puternice.
N-as vrea sa ajung acolo pt ca am auzit ca fac si mult rau si nici nu se vindeca complet sau recidiveaza.
Multa sanatate tuturor
0
04-11-2008, ora 20:34
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
infectia urinara se depisteaza daca ii faci o analiza a urinei, urocultura se numeste si este gratuita la medicul de famiie!!tratamentele pt copii difera fata de cele de adulti!!asa ca nu sta pe ganduri pt ca oricum daca e vb de infectie urinara trebuie sa o tratezi indiferent daca recidiveaza sau nu, pt ca vor interveni complicatii altfel!!multa sanatate
1
14-03-2011, ora 20:38
camelia.tabacaru
Nu este medic/terapeut
camelia.tabacaru
buna fetita mea de 6 ani are o scurgere alba.nu stiu ce are.va rog sa-mi spune-ti ce are va multumesc
0
18-03-2011, ora 14:13
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
buna camelia.nu stiu ce ar putea avea, dar mergi la medicul de familie. la noi femeile poate fi vaginita, scurgerea albicioasa dar la fetita nu se stie. sanatate
0
02-03-2023, ora 11:10
MariaIoanaRebeca
Nu este medic/terapeut
MariaIoanaRebeca
Buna mamici,
Am și eu o întrebare: am o fetița de 5 ani și 11 luni care de ceva timp are o secretie la pasarica. Am fost la n medici și a luat foarte multe tratamente dar aceasta nu dispare in ciuda tratamentelor. Vreau sa stiu dacă mai este o mamica care a pățit așa cu fetița? Sa ii facă tratamentele dar secretia sa nu dispară? Nu stiu unde sa mai încerc sa aflu ce are. Am fost la 3 ginecologi pediatri, am facut examen de secretie, apare o vaginită bacteriana cu flora saprofită de care nu mai scăpam.Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: