scurgeri vaginale

24-06-2010
mirabela-cristina
Nu este medic/terapeut
mirabela-cristina
buna ziua, am 28 de ani si in ultimul timp am niste scurgeri vaginale si putin urat mirositoare doar cand fac sex este mai puternic mirosul, am fost la medic mi-a dat un tratament cu ovule si niste pastile si o perioada nu a mai fost nimic dupa aia a inceput iar.este ceva grav, ce trebuie sa fac, sunt niste scurgeri galbui.va multumesc.va rog sa-mi raspundeti.
10 comentarii
0
24-06-2010, ora 18:09
edelweiss
Nu este medic/terapeut
edelweiss
Nu sunt medic, dar sunt femeie. Cel mai bine ar fi sa-ti faci o "lama". Adica o analiza de laborator la orice clinica particulara sau la orice spital (sectie de ginecologie- laborator) cu trimitere de la medicul de familie. Asa vei sti exact ce fel de infectie ai si ce tratament sa faci. Nici un doctor nu poate diagnostica exact fara analiza.
Nu ai mentionat nimic destpre alte simptome...prurit, usturimi, dureri...nu ai?
0
25-06-2010, ora 13:46
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
da trebuie sa faci o lama, chiar si un papa nicolau...fara analize nu faci nimic.
0
25-06-2010, ora 21:25
Miaaa
Nu este medic/terapeut
Miaaa
Sal! ma confrunt cu aceesi problema, adiica cu aceeasi boala, am fost si eu la ginecolog si am primit acelasi tratament k si tine, raspunsul la problema ta e urmatorul, daca intreti relatii sexuale in timp ce esti bolnava iti poti infecta partenerul desi se transmite mai greu, insa barbatii nu prea au simptome si daca au sunt minore si si virusul poate fi luat fara sa va dati seama, dupa c tu te-ai vindecat partenerul tau te-a reinfectat. mai du-te inca odata la medic pentru alt tratament sau apeleaza la niste ceaiuri nu repeta tratamentul precedent pentru ca e destul de puternic si iti poate face rau.
In legatura cu partenerul tau nu iti face griji, exista tratament special pentru acest virus, ar fi trebuit sa il i-a odata cu tine, dar e n si acum decat deloc, de la sine nu trece, k sa nu te mai reinfecteze pe viitor:)
Nu iti face griji va fi bn trebuie doar sa aveti mai multa grija de voi pe viitor si sper ca te-am ajutat:)
0
26-06-2010, ora 12:10
mirabela-cristina
Nu este medic/terapeut
mirabela-cristina
sincer nu cred ca este vorba despre asa ceva dar eu oricum o sa ma duc la un alt doctor ca celalalt mi-a spus ca nu e nimic si normal ar fi fost ca doctorul sa imi dea tratament si pt el.unde stau eu nu prea gasesti doctori buni.daca mergi la doctor nu trebuie sa te speli 2 zile inainte de a te duce la control asa se face?as vrea sa stiu ca asa mi-a spus, multumesc de sfaturi.
0
26-06-2010, ora 17:32
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
te speli numai la exterior..in interior cam asa tre sa stai o zi si o noapte cred ca se aduna destul...bafta
0
05-01-2011, ora 16:50
anamaria_r
Nu este medic/terapeut
anamaria_r
buna!am si eu o problema.:(am 17 ani si de cateva zile imi ramane pe lenjerie o scurgere galbuie, lichida care miroase urat.trebuie sa merg la doctor, nu?:-S
0
10-01-2011, ora 14:55
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Da:) o sa iti recolteze secretie vaginala.
0
10-01-2011, ora 15:01
anamaria_r
Nu este medic/terapeut
anamaria_r
multumesc pentru raspuns.am mai fost o data si nu am avut nimik.:) din fericire
si mai vreau sa intreb in legatura cu mirosurile;)) nu e normal sa ai un miros putin cam urat.jos.dupa cateva ore(o zi) dupa ce ai facut baie?.
0
11-01-2011, ora 19:12
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Nu este normal sa ai scurgeri mirositoare. Mergi la un ginecolog sa iti recolteze probe, si un consult.
0
22-03-2011, ora 17:20
eu_l
Nu este medic/terapeut
eu_l
Am si eu o problema, am niste scurgeri, nu au culoare si nu curge mult, dar curge tot timpul.. am fost la ginecolog si nu mi-a spus nimic, ce as putea sa fac? sa merg din nou la altul? Nu pot lua trimitere de la medicul de familie :| si nu imi imaginez cum ar putea sa imi faca anlizele fara trimitere... ce pot sa fac? va rog..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •