scurgeri vaginale

09-01-2010
Anngela
Nu este medic/terapeut
Anngela
buna ziua!am facut fost la un control ginecologic si mi-a zis ca am o usoara infectie nimic ingrijorator.Am facut tratament cu cervugid ovule si dupa cu niste ovule preparate in farmacie.Dupa tot tratamentu inca am niste scurgeri albicioase...de la ce pot fi aceste scurgeri??mentionez ca am aproape un an de cand iau anticonceptionale marvelon.As fi recunoscatoare daca mi-ati da un posibil raspuns.multumesc
3 comentarii
0
10-01-2010, ora 20:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu era necesar ca si partenerul sa se trateze ? Ce fel de infectie, ai facut un examen al secretiei vaginale ?Poate ca sunt scurgeri vaginale normale.
0
23-01-2010, ora 18:04
Anngela
Nu este medic/terapeut
Anngela
nu mi s-a spus ca e necesar sa se trateze si partenerul.am facut papanicolau si nu mi-au iesit proaste rezultatele.a zis cca e o mica infectie si mi-a dat tratamentu cu ovule preparate.scurgerile sunt alb galbui nemirositoare...e posibil sa fie normale?
0
15-07-2011, ora 14:14
adrianamatei
Nu este medic/terapeut
adrianamatei
Atentie la treaba asta cu ovulele preparate in farmacie. Eu mi-am rezolvat problemele
ginecologice cu ovule Cervugid originale. Am incercat o data preparatele din
farmacie, da m-am dus inapoi la ei sa le fac scandal.
Farmacia nu e fabrica, nu au conditii optime. Cu investitii minime, vor sa faca bani
folosindu-se de o reteta de succes pe care nu au realizat-o ei.
Nu recomand sa luati de acolo orice, cel putin la ovule... Cervugid e un produs de
calitate facut in Romania, dar nu preparat in farmacii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •