scurgeri purulente din penis

19-01-2009
andrei_hh
Nu este medic/terapeut
andrei_hh
de vre-o 4 zile am inceput sa observ o scurgere galbuie(purulenta) din penis, aceste scurgeri au devenit tot mai abundente, adica curge tot mai mult lichid, la inceput a fost mai vascos dar a devenit mai "moale", lichidul nu miroase, din cand in cand simt si o usoara usturime in capul penisului la urinare, dar nu tot timpul.vreau sa precizez ca am avut un contact sexual neprotejat cu vre-o saptamana si jumatate inainte, dar prietena mea nu are boli, sau cel putin nu prezinta simtome, iar in ziua cand am depistat scurgerile m-am masturbet, iar la ejaculare m-a usturat putin penisul.as vrea un sfat daca ma puteti ajuta inainte de a merge la un control este vre-o boala, inflamatie, as vrea sa stiu daca sa imi fac griji sau nu!
Va multumesc!!!!!!!!!!!!!!!
3 comentarii
0
19-01-2009, ora 18:21
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
mergi la doc dermato venerice urgent.nu intretine contact sexual cu altcineva.intrerupe contactul sexual kiar si cu partenera si tratati-va amandoi in acelasi timp chiar daca partenera ta nu prezinta simptom.este cel mai probabil vorba de gonoree si/sau chlamidia.se trateaza deobicei intr- o sapt cu antibiotice.iti va explica medicul kt mai multe.pe durata tratamentului fara sex, masturabare (abstinenta ) amandoi si sa consumati multe lichide ca sa urinati des.in rest o alimentatie normala si odihna suficienta, evitand chiar efortul intens.fara bai fierbinti si incearca sa te speli cu musetel pana mergi la doc.calmeaza durerile (poti sa faci acest lucru si pe durata tratamentului).REPET :pe durata tratamentului evitati orice forma de sex(anal oral, etc), abstinenta este ideala pt a lasa sa se refaca organismul cum trebuie si sa nu inflamati zona genitala.succes si sanatate
0
09-04-2009, ora 15:39
badra0806
Nu este medic/terapeut
badra0806
as vrea sa t intreb cu c te-ai tratat ?? c medicamente ai folosit si dak au fost folositoare ???
0
06-06-2017, ora 17:28
Affected
Nu este medic/terapeut
Affected
Am avut si eu asa un tip de problema.Te pot felicita ai Gonoreea (suta la suta) + un inceputul de candidoza.( Gonoreea este o boala cu transmitere sexuala cauzata de o bacterie care creste foarte usor in locuri calduroase, umede...etc) + simtomele (totusi, cateodata barbatii pot sa simta o senzatie de arsura atunci cand urineaza sau sa elimine un lichid alb-galbui din penis. Alteori se intampla ca testiculele sa devina dureroase sau sa se umfle.).Ai avut recent un act sexual neprotejat si te-a molipsit partenera.Pentru inceput te sfatui sa consulti un medic, , dermato-veneric" si cit mai urgent cit n-a dat inflamatii.

Pastile recomandate am primit:
1) Tinidazol 500mg ( 4 pastiel in prima zi)
2) Metrozol
3)Doramycin
4)Fluconazol

Bafta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.