scurgeri la urinat albe

10-05-2007
raminu
Nu este medic/terapeut
raminu
Baiat 24 ani.Acum cateva luni am avut niste scurgeri la sfarsitul urinatului de culoare alba, asemanatoare laptelui. Era o perioada cand beam lapte zilnic sau produse gen iaurt. Initial am crezut ca e din cauza asta pt ca daca aveam o zi cand nu consumam asa ceva urinam curat. Scurgerile nu sunt dureroase, un pic de durere apare la urinarea urmatoare, ca si cum scurgerea anterioara ma iritat.
Dupa 2 zile totul a revinit la normal dar a mai aparut din cand in cand si sincer cred ca in zilele cand consumam lapte. Acum a revenit iar si am avut o zi cand nu am consumat nici un produs lactat. Semne locale nu sunt de nici un fel, nici dureri nici roseatza, mancarimi sau ceva de genu asta.
poate fi o boala luata in urma unui contact sexual gen Chlamydia?
1 comentarii
0
10-05-2007, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
in nici un caz consumul de lactate nu poate produce asa ceva...ar insemna toti care mancam lactate sa urinam alb.in nici un caz alimentele oricare ar fi ele nu ajung in urina in starea in care le consumi (trec prin mai multe procese) asa ca gandeste-te sa dai o fuga la urolog sau la dermato-venerice.Este probabil sa fie cva trasmis pe cale sexuala chiar daca nu ai dureri sau usturimi la urinat nu este normal sa se intample asa ceva.Deci orice schimbare la urinare cum ar fi culoare.consistenta, miros etc nue este ok.multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.