de vreo 2 luni am scurgeri foarte abundente si urat mirositoare

05-08-2007
adriana****
Nu este medic/terapeut
adriana****
de vreo 2 luni am niste scurgeri foarte abundente si foarte foarte urat mirositoare de culoare galbe verzui si in plus simt mancarimi si usturimi locale in zona vaginului...am programare la ginecolog in 3 zile mi-e si rusine sa-i spun simptomele si mi-e teama ce ar putea fi si cat de greu /lung este tratamentul...va multumesc
5 comentarii
0
05-08-2007, ora 00:00
diana24
Nu este medic/terapeut
diana24
si eu am avut aceleasi simptome.diagnosticul vaginita fati curaj si dute la doctor nu poti sta asa. bafta
0
05-08-2007, ora 00:00
adriana****
Nu este medic/terapeut
adriana****
va multumesc pt raspuns foarte mult.sanatate multa
0
06-08-2007, ora 00:00
vicar
Nu este medic/terapeut
vicar
DACA ITI ESTE RUSINE ATUNCI INCHIDE OHII SI GINDESTETE CA VORBESTI CU UN BUN PRIETEN/SAU PRIETENA.SUCCES
0
03-06-2010, ora 18:46
ana maria 23
Nu este medic/terapeut
ana maria 23
buna.dupa intreruperea anticonceptionalelor am observat niste scurgeri urat mirositoare, care ma deranjau din ce in ce mai mult, chiar dak ma spal f des, si chiar in timpul actului sexual, ele revin.
am fost la ginecolog, am fc analize, cik a iesit totul negativ, k e de bine, si k nu am nimic.si totusi acele scurgeri de la c provin?.fiind pt pirma oara la doctor, nu am pus f multe intrb.mi-a dat si un tratament...Cervugid ovule, pt vaginita.trebuie sa incep tratamentul, dar ma intrb, asta e solutia pt aceste scurgeri?va rog un rasp, cv sa ma lamuresc.multumesc!
0
02-07-2010, ora 11:24
Dr. Radu Botezatu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Radu Botezatu
trebuie sa faci cu examen de secretie vaginala pentru a vedea ce anume este acolo
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •